wtorek, 14 marzec 2023 13:15

Jaki samochód kupi skup aut, czyli jak sprzedać auto do skupu?

skup aut Trójmiasto skup aut Trójmiasto pixabay

Skup aut to kierunek, jaki coraz częściej obierają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Jest to opcja stworzona z myślą o kierowcach, którzy chcą szybko pozbyć się problemu z niechcianym samochodem, a jednocześnie na tym nie stracić. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia bezpieczny proces sprzedaży przy zachowaniu minimum formalności. Jaki samochód sprzedasz do skupu i jak to zrobić? Sprawdź!

Skup aut – co to jest?

Skup aut to alternatywny sposób sprzedaży samochodów używanych dla osób, które cenią swój czas i liczą na szybkie zakończenie transakcji. Skup stanowi pełnoprawną stronę umowy, więc sprzedaż finalizowana jest zaraz po uzgodnieniu warunków transakcji.

Jak wygląda sprzedaż samochodu do skupu? Dzwonisz albo wysyłasz maila, a pracownik firmy potwierdza zgłoszenie i uzgadnia z tobą miejsce spotkania. Oględziny pojazdu odbywają się w ciągu kilku godzin od zgłoszenia – wszystko zależy od tego, w jakiej części regionu znajduje się auto. Co ważne, wycena samochodu jest darmowa, a ty nie ponosisz kosztów związanych na przykład z dojazdem pracownika.

Wycena pojazdu bazuje na jego stanie technicznym, a także na aktualnej wartości rynkowej. Są to realne wartości, dlatego masz gwarancję, że zaproponowana kwota jest uczciwa i korzystna dla obu stron. Jesteś zdecydowany na sprzedaż? Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży pieniądze z transakcji otrzymasz do ręki gotówką albo przelewem na wskazane konto bankowe.

Sprzedaż czy kasacja?

Skup aut Gdańsk zainteresowany jest zakupem pojazdów niezależnie od stanu technicznego i blacharskiego, w jakim się znajdują. Klientami firmy są właściciele zadbanych i w pełni sprawnych samochodów, ale też tych skorodowanych i wymagających naprawy. Do skupu sprzedasz między innymi samochody osobowe, motocykle, skutery wodne i quady. Sprawne, uszkodzone, poleasingowe i powypadkowe – model, marka czy rocznik nie mają wpływu na możliwość przeprowadzenia transakcji.

Miałeś stłuczkę? Twój samochód brał udział w wypadku i naprawa nie jest możliwa? Skup aut Gdynia oferuje również złomowanie, dlatego odkupi od ciebie także niezdatne do dalszego użytku pojazdy przeznaczone do kasacji.

Gdzie działa skup aut Gdańsk?

Skup aut ze strony www.sprzedajnamauto.pl to skup, który obsługuje całe województwo pomorskie. Chociaż główna siedziba firmy znajduje się w Gdańsku, a jej oddział w Gdyni, klienci skupu rozsiani są po całym regionie Pomorza. Jest to między innymi Półwysep Helski, Kościerzyna, Wejherowo, Rumia, Kartuzy, Reda, Starogard Gdański i Pruszcz Gdański.

Jeśli chcesz sprzedać stary samochód, twoje miejsce zamieszkania nie będzie miało znaczenia. Odległość od siedziby firmy wpływa jedynie na czas dojazdu do klienta. W przypadku obrębu Gdańska, Gdyni oraz Sopotu przedstawiciel firmy dociera na miejsce nawet w 30 minut od zgłoszenia. Mieszkasz nieco dalej? Czas może wydłużyć się maksymalnie do 2-3 godzin. Nie musisz też martwić się o transport pojazdu – skup aut Gdańsk wyśle po samochód wyraźnie oznakowaną lawetę.