Wydrukuj tę stronę
sobota, 30 kwiecień 2022 09:50

Czym jest mezoterapia? Jakich efektów można się spodziewać?

Mezoterapia mikroigłowa Wrocław Mezoterapia mikroigłowa Wrocław pexels

Mezoterapia jest procedurą medyczną, która polega na wkłuwaniu pod skórę małych dawek leku w miejscu, w którym występuje zaburzenie lub ból.

To sprawia, że ​​jest to terapia zarezerwowana wyłącznie dla odpowiednio przeszkolonych specjalistów prowadzących wyspecjalizowane gabinety.

To zabieg wykorzystujący impulsowy długopis elektroniczny zawierający kilka jednorazowych mikroigieł o różnych średnicach. Oznacza to, że produkty niekoniecznie są wstrzykiwane. Lepiej zrozumiesz korzyści, gdy omówimy proces gojenia.

Historia mezoterapii

Mezoterapia to rodzaj terapii iniekcyjnej, w której do wstrzykiwania w skórę wykorzystuje się różne substancje. Zabieg mezoterapii znany jest również jako zabieg mezo lub derma roller. Terapia ta jest stosowana w praktyce od ponad 50 lat i jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, takich jak trądzik, cellulit, żylaki, wypadanie włosów i utrata wagi. Mezoterapia mikroigłowa Wrocław oferowana jest w bardzo korzystnych warunkach, co docenia wielu pacjentów. Taki zabieg zdecydowanie warto wykonywać w gabinetach, które specjalizują się tylko w tych zabiegach, bądź tożsamych.

Mezoterapia igłowa to rodzaj mezoterapii polegający na wstrzyknięciu roztworu do organizmu za pomocą igły. Roztwór jest zwykle wstrzykiwany do podskórnej tkanki tłuszczowej, która znajduje się tuż pod skórą. Wstrzyknięcie można wykonać za pomocą strzykawki lub automatycznego urządzenia do iniekcji. Igła używana do tej procedury ma zwykle średnicę od 0,5 do 1 mm i długość od około 20 mm do 25 mm. Mezoterapia igłowa została po raz pierwszy opracowana we Francji. Początkowo zabieg nazywał się terapią „mezo-wstrzykiwaniem”, ale później zmienił ją na mezoterapię igłową, gdy odkryto, że zastrzyki nie wchodzą wystarczająco głęboko, aby dotrzeć do podskórnej warstwy tłuszczu.

Jak goi się skóra po mezoterapii?

W ciągu kilku godzin po uszkodzeniu lub leczeniu keratynocyty stają się wrzecionowate, aby zwiększyć ich ruchliwość. Muszą się poruszać, aby wypełnić przestrzeń (dziurę) spowodowaną przez igły. Produkcja nowych komórek w celu zastąpienia komórek uszkodzonych rozpoczyna się  2 godziny po uszkodzeniu, ze szczytem około 48 godzin. Wyspecjalizowani pracownicy wykonujący takie zabiegi powinni informować pacjentki, aby przez pierwsze 3 dni po zabiegu dokładnie nawilżały i chroniły skórę.

Wykonując mezoterapię, nie zapominaj, że jest to procedura medyczna i że wstrzykiwane serum powinno być sterylne, aby uniknąć zanieczyszczenia podczas zabiegu i przenikania środka konserwującego bezpośrednio do krwiobiegu.