piątek, 23 czerwiec 2023 11:03

Kryształ górski - właściwości, moc, zastosowanie

Kryształ górski Kryształ górski mat. prasowe

Kryształ górski to prawdziwy creme de la creme wśród kamieni naturalnych. Leczy duszo i ciało. Koi nerwy i oczyszcza energię. Warto go mieć w wyposażeniu domu lub nosić przy sobie w formie medalika. W jego magiczną moc wierzono już w czasach antycznych. Starożytni Grecy uznawali, że jest to kamień zesłany przez bogów w formie lodu. W takiej formie, ma właściwości silnie wzbogacające, daje jasność myślenia, wzmacnia ciało.

 

Kryształ górski – kamień zawsze zimny w dotyku

Dotykając kryształu górskiego w czasie upalnego lata przekonamy się, jak otrzeźwiający jest kontakt z nim. Kamień ten pozostaje zawsze chłodny. Jeśli weźmiemy jednocześnie pod uwagę fakt, że jest przezroczysty (bez zanieczyszczeń i smug wewnątrz), zrozumiemy znaczenie, jakie przypisywano mu w starożytności, gdy mówiono, że jest to wytwór boski, pochodzący wprost z niebiańskiej krainy.

Kryształ górski a diament – jakie są między nimi różnice?

Kryształ górski lekko błyszczy, jest przezroczysty, ale na pewno nie da się porównać go z diamentem jeśli chodzi o estetykę. Ma to szczególne znaczenie, gdy samodzielnie wytwarzamy bransoletki, wisiorki i inne elementy biżuteryjne. Nie da się zamienić diamentu kryształem górskim, nawet w oczach laika w tych sprawach. Kamień górski łatwo się łamie, jest dość kruchy. W przeciwieństwie do diamentu, który odznacza się mityczną wręcz trwałością, jest to więc duża odmiana.

Kamień górski – właściwości

Jednak nie o estetyce ani o twardości tego kamienia mowa, gdy poszukujemy prawdziwego sensu kupowania kryształu górskiego. Tak naprawdę kryształ górski jest kamieniem naturalnym o niesamowitej energii. Posiadanie medalika czy wisiorka z kamieniem górskim może wzmacniać energię innych kamieni, które również roztaczają wokół nas swoją aurę. Nie bez powodu zwany jest królem wśród kryształów. Oczyszcza aurę, daje ukojenie od wpływu negatywnej energii, przywraca harmonię i powoduje, że czujemy się bardziej wypoczęci, zrelaksowani, a niepokój nas nie dotyczy. Kamień górski działa jak specyficzny odpromiennik, który nie czerpie, a daje energię.

Kryształ górski – na jakie dolegliwości pomaga

Dowiedziono, że moc kamienia górskiego może doprowadzić do złagodzenia bólu miesiączkowego, dać pomoc osobom cierpiącym z powodu niesamowitych boleści w terminalnej fazie nowotworu, a także może dodawać nam napędu poprzez usprawnianie przepływu energii w ciele. Dodatkowo, kryształ górski uchodzi za jeden z mocniejszych kamieni płodności. Aby kamień zachowywał jednak swoje właściwości, konieczne jest jego regularne mycie pod bieżącą wodą i osuszanie na słońcu.