sobota, 04 marzec 2023 14:14

Dlaczego zamawianie artykułów spożywczych przez Internet jest bezpieczniejsze niż zakupy w supermarkecie

dostawa produktów dostawa produktów pixabay

Pytanie wydaje się śmieszne tylko na pierwszy rzut oka. Teoretycznie sklepy sprzedają bezpieczną żywność, ale zamawianie artykułów spożywczych przez Internet jest znacznie bezpieczniejsze z kilku powodów. A data ważności jest daleka od głównego ryzyka zakupów w handlu detalicznym.

 

Zamawiając produkty online, otrzymujesz je z magazynu producenta

W teorii żywność w drodze do lodówki lub kuchni jest transportowana, przechowywana i przeładowywana zgodnie z przepisami i standardami higieny. Klienci sklepów mają pewność, że na półkach nie ma produktów, którym upłynął termin przydatności do spożycia i data ważności. 

Dzieje się tak dlatego, że "wszystko szybko się kupuje". Ten mit podtrzymują wszystkie sieci handlowe i pojedyncze placówki. Pojawiają się jednak pytania:  

  • Dlaczego na opakowaniach jest czasem nie jedna, ale 2-3 etykiety przyklejone jedna na drugiej?  
  • Dlaczego nad etykietami drogich sklepów są zawsze naklejki dyskontów, a czasem 2-3?  
  • Gdzie na opakowaniu sałatki w plasterkach lub gotowanej są daty ważności tego, z czego jest zrobiona?  

Odpowiedzi leżą na powierzchni, żywność zjeżdża po eskalatorze cenowym coraz niżej, dopóki jej nie kupisz lub nie trafi do kosza. Problemem śmieciowego jedzenia zajmuje się w USA od 1983 roku, po tym jak dwa tysiące osób zatruło się fasolą z puszki. Jak dotąd bezskutecznie. W Europie nie ma tak masowego problemu, ale z powodu kryzysu w 2022 r. detaliści zmniejszyli recykling do 23% w porównaniu z 2021 r. Innymi słowy, w zeszłym roku na wysypisko trafiło 100 ton zepsutej żywności, a w 2022 już tylko 23. Przedsiębiorstwa nie tolerują strat, więc różnicę 77 ton kupili i zjedli ci, którzy kupili jedzenie w zwykłym sklepie. 

Dlaczego dostawa artykułów spożywczych online może być bezpłatna i szybka

Temat "darmowej dostawy" nie został poruszony chyba przez nikogo poza leniwym człowiekiem. Ktoś płaci za pracę kuriera lub transport. Czasem podnoszą cenę towaru, oferują rabat, jeśli logistycy są kompetentni. Częściej jednak sklep internetowy handluje w ten sposób kosztami reklamy. Promocje z dostawą pod drzwi to mocny ruch promocyjny. 

Śledź takie ogłoszenia, a faktycznie otrzymasz towar ze zniżką i nie zapłacisz za usługi kurierskie. Jeśli złożysz zamówienie na stronie odpowiedniego sklepu internetowego. 

Platforma działająca w formacie C2M (Consumer-to-Manufacturer), czyli „producentem jest twoja lodówka”, a nie sprzedawcy „szerokiego zasięgu”. Bezpieczeństwo produktów w tym przypadku jest gwarantowane. Zapytaj dlaczego? To proste - dostawa produktów z reguły w oryginalnych opakowaniach zostanie zorganizowana z magazynu producenta pod Twoje drzwi. Twój zakup nie będzie setki razy rozładowywany - ładowany, przeciągany z magazynu do magazynu i wielokrotnie przesuwany w oknie. Opakowanie nie zostanie w żaden sposób uszkodzone, co jest miłym zakupem dla dzieci. 

Internetowe sklepy z dostawą żywności mają bezpośrednie kanały dostarczania żywności od producentów do Twojej kuchni. Spójrz, takie platformy oszczędzają na reklamie, a nie na zdrowiu!