piątek, 24 luty 2023 12:23

Faktury online - który program wybrać?

Faktury online Faktury online mat.prasowe

Większość przedsiębiorców musi posiadać program do wystawiania faktur. Poszczególne programy różnią się od siebie wyglądem i możliwościami. Jednak w podstawowym zakresie są one do siebie bardzo zbliżone. Przez wiele lat na rynku dominowały programy instalowane na stacjonarnych komputerach czy laptopach.

Jednak od kilku lat coraz prężniej rozwijają się programy do wystawiania faktur online. Na rynku możemy znaleźć co najmniej kilkanaście tego typu rozwiązań różnych producentów. Dziś postaramy się wam podpowiedzieć który program wybrać i czy wystawiane tym programem faktury online będą spełniały wszystkie Wasze potrzeby.

Faktury online - najważniejsze wady i zalety

Faktury online można wystawiać poprzez różne programy i aplikacje. Ich największą zaletą jest z pewnością łatwość dostępu z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebne jest jedynie połączenie z internetem i laptop lub smartfon. Jednakże to co jest największą zaletą tych programów może być też ich wadą. W przypadku braku dostępu do internetu nie będziemy mogli wystawić dokumentu sprzedażowego. Na tym, w zasadzie, wady tego typu rozwiązań się kończą. Mając na względzie, że obecnie dostęp do internetu mamy praktycznie wszędzie i na każdym urządzeniu, taki problem traci na znaczeniu, choć faktycznie może się przydarzyć. Dużą zaletą programów do faktur online jest ich wygoda i szybkość działania. Niektóre z nich posiadają także aplikacje na urządzenia mobilne co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z nich i wystawianie faktur w dowolnym momencie.

program do fakturowania online

Jakie możliwości powinien mieć program do faktur online?

Wystawianie faktur sprzedażowych to najbardziej podstawowa funkcjonalność programów. Dobrze jednak aby program miał możliwość wystawiania także faktur zaliczkowych, korekt, faktury profrorma i faktury VAT marża. Faktury online to nie wszystko co można otrzymać dzięki programom w chmurze. Warto zwrócić uwagę czy jest możliwość wystawiania paragonów i rachunków. Niektóre z bardziej rozbudowanych rozwiązań posiadają także możliwości prowadzenia uproszczonej księgowości i spraw kadrowo-płacowych. Co lepsze oprogramowania online w chmurze dają także wiele większe możliwości. Prowadzenie pełnej księgowości, obsługi magazynu czy prowadzenie przekrojowych analiz biznesowych to tylko niektóre z możliwości najbardziej rozbudowanych rozwiązań.

Który program do fakturowania w chmurze wybrać?

Przedsiębiorcy mają duży wybór w zakresie programów do wystawiania faktur online. W różnych mediach, w tym także w telewizji, pojawiają się reklamy różnych rozwiązań. Są one do siebie dość podobne jednak w ostatnich latach do najszybciej rozwijających się rozwiązań można zaliczyć Comarch ERP XT. Krakowski producent, firma Comarch S.A., dynamicznie rozwija możliwości funkcjonalne tego programu i mobilną aplikację natywną na Androida i iOS. Comarch ERP XT to nie tylko faktury online ale również wiele większe możliwości. Ten program posiada także opcje prowadzenia księgowości oraz spraw kadrowych, magazynu. Dodatkowo można z nią zintegrować e-sklep oraz tworzyć przekrojowe raporty, wykresy i analizy dzięki aplikacji Comarch BI Point. Ważna jest także możliwość prowadzenia rozliczeń kasowo-bankowych, a także rejestrów RODO.

program do faktur online

program do faktur online

Jakie jeszcze możliwości daje program online Comarch ERP XT?

Oprócz wyżej wymienionych rozwiązań możesz ten program zintegrować także z aukcjami na Allegro czy EBay. Możesz również skanować i wprowadzać elektroniczne dokumenty z wersji papierowej poprzez Comarch OCR. Dodatkowymi aplikacjami zintegrowanymi z programem Comarch ERP XT są np. Comarch PPK oraz IBard. Można również zintegrować ten program z obsługą księgową Comarch Apfino. W ten sposób w łatwy sposób przeprowadzisz pełną i kompleksową digitalizację swojego biznesu i przeniesiesz wszystkie najważniejsze sprawy firmowe do bezpiecznej polskiej chmury dla firm.

Wybrać fakturowanie online czy klasyczne i stacjonarne programy?

Faktury online są coraz częściej wykorzystywane przez przedsiębiorców. Klasyczne programy stacjonarne zaczynają odchodzić do lamusa. Coraz więcej firm przenosi swoje działalności do chmury i wersji online. Nie bez powodu. Programy do fakturowania online oraz księgowości i magazynu są bardzo wygodne i łatwe w użytkowaniu. Pozwalają prowadzić sprawy firmowe z dowolnego miejsca na świecie. Z pewnością takie innowacyjne rozwiązania i technologie będą nadal się rozwijać. Niektórzy producenci myślą także, jak włączać do nich uczenie maszynowe czy wręcz sztuczną inteligencję. Programy dla firm online w wersji webowej oraz w formie natywnych aplikacji mobilnych z pewnością będą się nadal rozwijać, a z czasem zdominują ten rynek. Może nie jest to kwestia najbliższych tygodni czy miesięcy, a raczej lat jednak ta przyszłość jest raczej pewna.