środa, 18 maj 2022 18:57

Auto giełda – używane tiry

auto giełda używane tiry auto giełda używane tiry Zdjęcie autorstwa Irfan Rahat z Pexels

Miejscem, w którym coraz większa liczba przedsiębiorców kupuje samochody dostawcze jest auto giełda. Używane tiry stają się z roku na rok coraz bardziej popularnym elementem wyposażenia każdej firmy transportowo-usługowej.

Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której firma transportowa nie posiada samochodów do pracy. Niestety nowe samochody dostawcze są bardzo drogie – dlatego miejscem wybawienia bywa dla tych firm auto giełda. Używane tiry w dobrej kondycji mogą być strzałem w dziesiątkę.

Auto giełda – używane tiry. Czy warto?

Używane tiry mogą być idealną inwestycją umożliwiającą prawidłowe funkcjonowanie firmy. W dzisiejszych czasach nowe samochody ciężarowe są niezwykle drogie. Dlatego często firmy przewozowe szukają coraz innych rozwiązań aby móc poradzić sobie na płaszczyźnie finansowej. Auto giełda jest miejscem, w którym można zdobyć używane tiry. Jednak warto jest dokładnie wiedzieć co się wybiera. Bowiem często na mało profesjonalnych auto-giełdach znajdują się samochody dostawcze, które pozostawiają wiele do życzenia jeżeli chodzi o ich stan techniczny. Mimo wszystko często na pierwszy rzut oka wyglądają pięknie, są umyte i nawoskowane. Jednak zaglądając ,,pod maskę” rzeczywistość bywa odmienna.

Właśnie dlatego po niesprawdzonym zakupie wielu przedsiębiorców wpada w coś w rodzaju skarbonki. Znaczy to, że przedsiębiorca cały czas musi dokładać i naprawiać samochód dostawczy, który kupił co w perspektywie czasu jest po prostu nieopłacalne. Nie dość, że przedsiębiorca posiada wtedy zastoje w firmie to jeszcze musi cały czas inwestować w przywrócenie samochodu do stanu używalności. Dlatego zawsze przed zakupem używanego tira z auto giełdy trzeba dokładnie sprawdzić jego stan techniczny (najlepiej z udziałem mechanika).

Podsumowanie

Z pewnością miejscem, w którym można dokonać bardzo dobre jak i bardzo złe inwestycje jest auto giełda. Używane tiry, które można tam znaleźć bywają wcześniej wspomnianymi skarbonkami lub tak zwanymi perełkami. To na jaki samochód się trafi wbrew pozorom zależy nie tylko od sprzedawcy, ale także od kupca.