poniedziałek, 04 październik 2021 08:48

Biżuteria srebrna na co dzień i do biura

biżuteria srebrna biżuteria srebrna adobestock

Biżuteria jest ozdobą na wyjątkowe okazje, ale również na co dzień. Złoto sprawdzi się m.in. na spotkania świąteczne czy bale, gdyż jest niezwykle eleganckie. 

Z kolei srebro nosimy chętnie na co dzień oraz do zestawów do pracy – może to być biżuteria srebrna klasyczna, minimalistyczna lub w konkretnym stylu. Modne są m.in. bransoletki, kolczyki czy łańcuszki z zawieszką.

Biżuteria srebrna – minimalistyczna i uniwersalna

Dobierając biżuterię, postaw przede wszystkim na dopasowanie jej do swojego stylu, urody oraz okazji. Na co dzień często kierujemy się zasadą minimalizmu, gdyż umiar jest kluczem do ładnych stylizacji. Dobrym pomysłem jest też połączenie na zasadzie kontrastu – np. odważnych i dużych kolczyków wiszących z delikatnymi ozdobami.

Biżuteria srebrna – mniej zobowiązująca  

Jednak zasada minimalizmu odnosi się przede wszystkim do designerskich ozdób lub biżuterii złotej – wykonanej z żółtego lub różowego złota. Z kolei srebro słynie jako mniej zobowiązujące i uniwersalne – mogą je nosić kobiety w każdym wieku i niezależnie od stylu czy typu urody.

Do zestawów casualowych biżuteria srebrna będzie zawsze dobrym i bezpiecznym wyborem – na przykład bransoletki, pierścionek, kolczyki czy łańcuszki z zawieszką będą uzupełnieniem nawet sportowej stylizacji. Złoto też pasuje do takiego stylu, ale pod warunkiem, że nie przytłoczy zestawu.

Najlepszy wybór do biura

W wielu firmach obowiązuje sztywny dress code i trzeba odpowiednio dopasować także wszelkie dodatki do stylizacji. Jako biżuteria do zestawów do pracy na pewno pasuje srebro. Każda ozdoba do biura powinna być delikatna i nie powinna rzucać się w oczy – poza tym cała kompozycja musi ze sobą współgrać pod względem stylu czy koloru. Elementy o odważnym charakterze, duże i bardzo kolorowe – np. ogromne wiszące kolczyki lub naszyjniki albo wisiory z frędzlami czy sygnety – będą odpowiednie, ale na wakacje.

Co zatem wybrać? Mogą to być m.in. srebrne bransoletki damskie, delikatny pierścionek z wybranym kamieniem czy klasyczna celebrytka na szyję. Biżuteria srebrna w klasycznym stylu jest ponadczasowa, uniwersalna i podkreśli Twój profesjonalizm w pracy.

Biżuteria na spotkania towarzyskie

Srebrne ozdoby chętnie nosimy także na nieformalne spotkania, na przykład na wspólne wyjścia z przyjaciółmi, zakupy, lunche czy pikniki. Wtedy możemy dobrać najbardziej fantazyjne ozdoby – ważne, by współgrały z odzieżą i Twoim stylem. Oryginalną biżuterię zestawiaj z delikatnymi ozdobami – jak biżuteria srebrna czy złota.