piątek, 22 maj 2020 15:55

Jak usunąć gumę z ubrania? - domowe sposoby

Jak usunąć gumę z ubrania Jak usunąć gumę z ubrania

Guma do żucia przykleiła się do materiału? Nie martw się, nie musisz wyrzucać ulubionych spodni. Przeczytaj poniższe rady i dowiedz się, jak usunąć gumę z ubrania nie wychodząc z domu.


Zamrażanie 


Jednym z prostych i skutecznych sposobów pozbycia się gumy z tkaniny jest jej zamrożenie. Wystarczy włożyć ubranie do zamrażarki w plastikowej torbie i pozostawić na kilka godzin. Guma stanie się krucha i łatwiej będzie ci ściągnąć ją z materiału. Na koniec wypierz ubranie tak, jak zawsze.


Para wodna


Dobrym sposobem na usuwanie gumy do żucia jest także wysoka temperatura. Najlepiej wykorzystać generator pary lub żelazko parowe. Nie przejmuj się jednak, gdy nie masz w domu takich urządzeń. Możesz zagotować wodę w dużym garnku. Umieść ubranie nad naczyniem tak, aby para wodna leciała na problematyczny fragment. Od takiego zabiegu guma lekko się rozpuszcza, co ułatwia pozbycie się jej z tkaniny.


Żelazko i papier


Ta metoda także opiera się na wykorzystaniu wysokiej temperatury. Na desce do prasowania połóż papier lub tekturę. Następnie ułóż na papierze ubranie, kierując gumę do dołu. Przeprasuj materiał kilka razy. Możesz kilkukrotnie powtórzyć tę czynność, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu.


Ocet


Ocet najczęściej używamy w kuchni do przygotowywania potraw. Można jednak wykorzystać go na wiele sposobów. Czyści i dezynfekuje powierzchnie, a także redukuje nieprzyjemne zapachy w domu. Sprawdzi się także w przypadku gumy przyklejonej do materiału. Ocet należy podgrzać, a następnie namoczyć w nim szmatkę i pocierać ubranie. Guma powinna dać się usunąć bez problemu.


Wiesz już jak usunąć gumę do żucia z ubrania w domowym zaciszu. Jeśli na materiale pozostała plama możesz użyć odplamiacza według instrukcji na opakowaniu, a następnie wyprać ubranie w pralce. Powyższe sposoby są proste w wykonaniu i nie wymagają skomplikowanych narzędzi. Zapamiętaj te cenne wskazówki, a następnym razem nie będziesz bać się gumy przyklejonej do ulubionego ubrania!