wtorek, 12 maj 2020 15:47

Jak zmienia się moda męska – przekonaj się na własne oczy

moda męska moda męska

Moda męska dawniej ograniczała się do jeansów, bluzy, adidasów, w wersji letniej bermudów, koszuli, sandałów, a w wersji wyjściowej koszuli, materiałowych spodni i eleganckich butów męskich. Co się dzieje dzisiaj?W dzisiejszych czasach trudno spotkać na ulicy dwóch podobnie ubranych mężczyzn. Działy męskie w sklepach zajmują całe piętra, a moda męska widoczna jest nie tylko na wybiegach, ale w ogólnodostępnych czasopismach, telewizji.

Możliwości są tak liczne, że wielu Panów gubi się wśród półek przepełnionych koszulkami z wycięciem w serek, okrągłym, golfów, kardiganów, pulowerów i innych. Nawet wśród eleganckich butów męskich rozróżnić można elementy takie jak sztucery, kapki, medaliony, czy inne ażurowania.

Z pomocą spieszą specjaliści od mody męskiej – wyedukowani niczym fizycy kwantowi, tworzący filozofię nadającą życiu każdego mężczyzny sens. Bo jak można wyjść z domu w pośpiechu, zakładając z rozpędu wczorajsze, całkiem niestylowe skarpetki, czy pognieciony t-shirt. Panowie! Pobudka dwie godzinki wcześniej, mycie głowy, maska na włosy, delikatny masaż twarzy dla pobudzenia krążenia, krem pod oczy, balsam do zarostu i serum do twarzy. Teraz dopiero można zacząć wybierać stylizację – moda męska aż krzyczy o uwagę!

Choć nieco przerysowany, tego typu obraz można spotkać w wielu domach zamieszkanych przez mężczyzn – stąd kobiecy apel: Panowie! Dbajcie o siebie, bo niewielką przyjemnością jest przytulić się do przesiąkniętego potem wieprza z okruchami odłożonymi w brodzie „na później”, ale zachowajcie umiar. Gdy okupujecie łazienkę dłużej niż kobieta, która czeka na was przy drzwiach, gdy po raz 6 dobieracie eleganckie, wszak męskie buty, to wyraźny znak, że czas na delikatny krok w tył, gdzie możliwości było niewiele, a obraz mężczyzny był prostszy.