środa, 13 lipiec 2022 14:52

Moda biurowa – czy ma jakieś wady?

długa damska koszula długa damska koszula pixabay

Moda biurowa ogranicza nas w pokazywaniu tego, jak czujemy modę i w jaki sposób chcemy się nią cieszyć. Niektóre kobiety w domu noszą suknie w kwiaty bądź szalone kolory, zaś w biurze muszą skupić się na beżach, czerniach i bielach. Z całą pewnością moda biurowa ma swoje mankamenty.

 

Moda biurowa nie jest dla każdego

Osoby, które uwielbiają dzikie barwy, nietypowe połączenia kolorystyczne i ogólną zabawę modą, z pewnością nie odnajdą się w ścisłym dress codzie, który wymaga tego, by każdy pracownik wyglądał niejako podobnie. Moda biurowa to sposób na stworzenie uniformów bez rzeczywistego ich kupowania. Dla mężczyzn są to garnitury, dla kobiet – marynarki i ołówkowe spódnice. Na szczęście nawet długa damska koszula może okazać się elementem, z którego – w umiejętny sposób – da się zrobić coś wyjątkowego.

Dress code i buty

Kobiety, zwłaszcza latem, zaczynają żałować, że w ich firmie panuje ścisły dress code. To bowiem czas, w którym słońce przygrzewa, stopy się pocą, a Ty musisz pozostać w rajstopach i zabudowanych butach. Zapomnij o sandałach i gołych nogach – te przeznaczone są na inne okazje, na przykład swobodny weekendowy spacer. To duża wada mody biurowej, która wymaga od kobiet zakładania niewygodnych i kiepsko oddychających materiałów – niezbyt dostosowanych do letnich upałów.

Stonowane kolory, proste kroje

Moda biurowa ma w sobie coś z klasycznej elegancji. To z pewnością nie będzie podobało się każdemu, ale jednak ma wiele fanek. Z elementów, takich jak koszule, spódnice, sukienki i eleganckie spodnie, można stworzyć idealną szafę kapsułową. Charakteryzuje się ona uniwersalizmem i minimalizmem. To dobre dla wielu osób, jednak z pewnością nie spodoba się tym kobietom, które uwielbiają eksperymenty z kolorami i fasonami, ale przede wszystkim z nowymi trendami. Moda biurowa ulega niewielkim zmianom i kobiety, które kochają modowe eksperymenty, mogą czuć się w niej zagubione i niespełnione.

Wszystko ma swoje plusy i minusy, nawet coś tak uniwersalnego, jak moda biurowa. Niezależnie od tego, czy w Twojej firmie panuje ścisły dress code, czy też jego brak, warto mieć w szafie jeden lub dwa egzemplarze ubrań klasycznych i eleganckich. Takie znajdziesz właśnie na https://bialcon.pl/.