sobota, 08 maj 2021 09:52

Czy wybór deski do prasowania ma znaczenie?

deska aktywna deska aktywna pixabay

Gładkie, wyprasowane ubrania to oznaka dbałości o garderobę. Jednak prasowanie to czynność, która dotyczy także innych gadżetów zgromadzonych w domu – takich, jak zasłony, firany, pościel czy obrusy.

Pomóc w tym może deska do prasowania. Czy jej wybór ma znaczenie? Jaka będzie najlepsza i spełni wszelkie wymagania? Dowiedz się więcej!

Deska do prasowania – nie lada wyzwanie

Era zwykłych pilśniowych desek pokrytych pokrowcem z gąbki dawno minęła. Kojarzą się one z zajmowaniem dość dużej przestrzeni, a cała czynność prasowania była niczym rytuał, do którego należało się odpowiednio przygotować. Dla osób, które nie lubią tego zajęcia, było to z pewnością nie lada utrapieniem odkładanym w czasie. Aż uzbierała jest cała góra prania i trzeba było poświęcić dużo czasu żeby się z nią uporać. Dzisiaj deska do prasowania stanowi jeden z ważniejszych elementów mogących mieć wpływ przede wszystkim na naszą wygodę podczas wykonywania prac domowych. Z pomocą przychodzi deska aktywna. Czy właściwie ona jest?

Deska aktywna wyposażona jest w szereg funkcji: zasysanie, odsysanie i nadmuch. Pozwalają one utrzymać prasowane ubranie w jednym miejscu, zapobiegają gnieceniu i odkształcaniu się tkaniny od guzików i szwów. Deska jest przy tym lekka i umożliwia umieszczenie na niej stacji parowej w bezpieczny sposób, by mieć do niej wygodny dostęp. Mimo lekkości konstrukcja jest stabilna, a dzięki nóżkom ze specjalnego tworzywa nie ślizga się po podłodze. Deska aktywna z pewnością kończy erę, kiedy prasowanie było trudnością, a rozpoczyna tę, w której jest ono przyjemnością!

A jeśli nie masz w mieszkaniu miejsca na deskę, postaw na niewielki koc do prasowania. Rozłożysz go dosłownie wszędzie i bez obaw wyprasujesz, wszystko to, co trzeba! 

Deski do prasowania z Leifheit

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości deski do prasowania, zapoznaj się z ofertą strony Leifheitsklep.pl. Znajdziesz tam nie tylko wymarzoną deskę, ale również akcesoria do prasowania, które ułatwią i uprzyjemnią Ci wykonywanie tej czynności.