czwartek, 06 maj 2021 09:06

W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć, projektując łazienkę? Dozowniki i podajniki - przegląd produktów

dozownik na mydło dozownik na mydło pixabay

Każdego roku na rynku pojawiają się nowe rozwiązania do łazienek i toalet. Choć mogłoby wydawać się, że to zbędne gadżety, warto się im bliżej przyjrzeć.

W końcu powstały, aby usprawnić codzienne czynności i pomóc w utrzymaniu higieny na najwyższym poziomie. Przyjrzyjmy się dziś takim dodatkom jak dozownik na mydło i podajnik do papieru.

Każdego roku na rynku pojawiają się nowe rozwiązania do łazienek i toalet. Choć mogłoby wydawać się, że to zbędne gadżety, warto się im bliżej przyjrzeć. W końcu powstały, aby usprawnić codzienne czynności i pomóc w utrzymaniu higieny na najwyższym poziomie. Przyjrzyjmy się dziś takim dodatkom jak dozownik na mydło i podajnik do papieru. Kupić możemy mnóstwo rozwiązań zarówno klasycznych, jak i zupełnie nowoczesnych - warto zapoznać się z asortymentem, aby być świadomym, jak można zagospodarować łazienkę w domu, banku lub innym miejscu publicznym.

Co wybrać: dozownik łokciowy, a może bezdotykowy dozownik?

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów dozownika na mydło i płyn dezynfekujący w bankach, biurach czy innych firmach jest dozownik łokciowy. Jak sama nazwa mówi, do korzystania z niego wymagany jest jedynie łokieć, co zapewnia znaczne korzyści. Wynikają one przede wszystkim z higieny oraz fakt, iż rozwiązanie to jest bardzo tanie, ponieważ nie wymaga podzespołów elektronicznych ani zasilania. Tego rodzaju dozownik mydła lub dozownik płynu dezynfekującego znajdzie zastosowanie w każdym miejscu publicznym, nawet wtedy, gdy natężenie ruchu będzie bardzo duże. 

Z kolei jeśli mowa o bezdotykowym dozowniku, on również nie wymaga nie tylko ingerencji dłoni, ale ogólnie dotyku. Jest dzięki temu znacznie bardziej elegancki i funkcjonalny w trakcie codziennego stosowania. Warto się na takie rozwiązanie pokusić szczególnie w sytuacji, w której ważny jest dla nas profesjonalny i elegancki wygląd toalety i ważna jest dla nas całkowita higiena. Jest to rozwiązanie droższe, niż dozownik łokciowy, ale różnice w kosztach nie są przesadnie diametralne. Warto tylko podjąć odpowiednią decyzję na temat źródła zasilania, które musi mieć tego typu dozownik do płynu dezynfekującego lub mydła - jeśli wybierzemy taki na baterie, trzeba je będzie regularnie wymieniać.

 

dozownik na mydło

dozownik na mydło

Dlaczego warto kupić podajnik na papier toaletowy?

Tak samo ważnym akcesorium do wszystkich eleganckich toalet jest podajnik papieru toaletowego. Można odnieść wrażenie, że jest to rozwiązanie mało istotne, ale jednakowoż w znacznym stopniu wpływa na prezencję pomieszczenia oraz jego funkcjonalność. Podajnik papieru toaletowego (np. taki https://hiprom.pl/45-podajniki-recznikow) lub podajnik ręcznika papierowego są niepozornymi ozdobami, bez których jednakowoż ciężko utrzymać przyjazny wygląd łazienki w banku, szkole czy firmie. O ile w prywatnej posiadłości nie będzie to konieczne i wystarczy zwyczajny wieszak na papier toaletowy, o tyle w firmie, banku czy gdziekolwiek indziej podajnik papieru toaletowego to rzecz, którą z pewnością trzeba posiadać. Dzięki niemu komfort użytkowania łazienki oraz wrażenia estetyczne będą znakomite.