sobota, 22 sierpień 2020 09:57

Elektryczne instalacje przeciwoblodzeniowe – czy warto na nie postawić?

Łańcuch do rur spustowych Łańcuch do rur spustowych

Idea inteligentnego budownictwa staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Jest to skuteczny sposób na to, aby ułatwić swoje życie. W wielu polskich domach pojawiają się elektryczne systemy przeciwoblodzeniowe. Czy warto postawić na tego typu rozwiązania? Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

W przypadku elektrycznych instalacji przeciwoblodzeniowych często niezbędny staje się łańcuch spustowy. Umieszcza się go w rynnie, wraz z uchwytami do rur spustowych oraz kablem grzejnym. W skład instalacji tego typu wchodzą nie tylko różnego rodzaju przewody, ale również maty grzewcze, akcesoria podłączeniowe oraz niezbędne układy sterowania. Całość tworzy świetnej jakości elektryczne instalacje przeciwoblodzeniowe, które mogą być umieszczane na dachach, w rynnach, ale także na podjazdach oraz w zewnętrznych ciągach pieszych. Jest to w szczególności ciekawe rozwiązanie w górach. To właśnie tam zimy wciąż są srogie i mogą przysporzyć sporo trudności. Same systemy są odporne na uszkodzenia i cieszą użytkowników niezawodnością przez około pięćdziesiąt lat. Łańcuch do rur spustowych jest również bardzo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Instalacje przeciwoblodzeniowa – jak to działa?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy zastosować instalacje przeciwoblodzeniową w swoim domu przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się w jaki sposób ona działa. Jest to sposób na to, aby zachować dodatnią temperaturę na danej przestrzeni. Dzięki temu śnieg oraz lód topnieją, a tym samym nie stwarzają żadnego zagrożenia. Jest to spora oszczędność czasu, ponieważ dzięki temu nie trzeba tradycyjnie usuwać zalegającego śniegu oraz lodu. Co ważne instalacje na dachach oraz w rynnach, w których używa się łańcuch spustowy, mogą się zwrócić nawet w ciągu dwóch zim, zatem ich koszt nie jest duży. W końcu nierzadko różnego rodzaju nawisy oraz sople lodowe trzeba usuwać przy współpracy z profesjonalnymi firmami. Instalacja przeciwoblodzeniowa to gwarancja bezpieczeństwa i spokoju na bardzo długie lata. Ponadto sama eksploatacja w tego typu rozwiązaniach również nie jest kosztowna.

Łańcuch spustowy – czy rzeczywiście jest niezbędny?

Jeżeli chcesz zamontować instalację przeciwoblodzeniową dachu oraz rynien, niezbędny w tym przypadku będzie łańcuch do rur spustowych. Jest on odpowiednio umieszczany w rynnie wraz z niezbędnymi uchwytami, a także kablem grzejnym. Instalacja przygotowana w ten sposób będzie działała niezawodnie przez bardzo długi czas. A tego typu akcesoria kupisz w sklepie internetowym Mikroenergetyka. Tam też możesz liczyć na bardzo korzystne ceny oraz bardzo szybką realizację Twojego zamówienia. Sama wysyłka również przebiega niezwykle szybko. Ponadto to właśnie w tej firmie czekają na Ciebie profesjonalni specjaliści, którzy zawsze są chętni do pomocy, co oznacza, że możesz się z nimi skontaktować telefonicznie oraz mailowo.