wtorek, 18 sierpień 2020 19:07

Co musisz wiedzieć przed zakupem klimatyzatora ?

Klimatyzacja Klimatyzacja

Klimatyzatory wykorzystywane są przede wszystkim do chłodzenia pomieszczeń. Sprawdzają się najlepiej latem, gdy temperatury sięgają nawet 30 stopni Celsjusza. Jeżeli planujesz wprowadzenie tego systemu do swojego domu, zapoznaj się z tym materiałem. Dowiesz się, co jest ważne przy wyborze klimatyzatora.

 

Na jaki rodzaj klimatyzatora możesz się zdecydować ?

Najtańszym i najpowszechniejszym rozwiązaniem są klimatyzatory przenośne. Można bez żadnych problemów przenosić urządzenie z jednego pomieszczenia do drugiego. Jest to mobilne rozwiązanie, które pozwala na schładzanie wybranego pomieszczenia. Urządzenia te pracują jednak bardzo głośno i nie radzą sobie z efektywnym chłodzeniem dużych pomieszczeń.

Możesz zdecydować się na klimatyzatory stacjonarne, które są jednoczęściowe. Instalowane są w ścianach lub w oknach. Ich wygląd pozostawia jednak wiele do życzenia. Podobnie, jak klimatyzatory przenośne pracują bardzo głośno.

Najlepszym i najnowocześniejszym rozwiązaniem są klimatyzatory typu split. Składają się z dwóch części: jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej. Wszystkie głośne elementy klimatyzacji zostały umieszczone w jednostce zewnętrznej. W związku z tym, użytkownicy budynku nie będą narażeni na stały kontakt z hałasem wydobywającym się z urządzenia. Ponadto, ten system odznacza się wysoką wydajnością.

Ostatnim rodzajem klimatyzacji, na jaki możesz się zdecydować jest system multi-split. Pozwala na regulowanie temperatury w kilku pomieszczeniach na raz. Umieszczane są w nich jednostki wewnętrzne, którymi można sterować niezależnie. Podłączone są one do jednej jednostki zewnętrznej.

Moc klimatyzatora – jak ją dobrać ?

Sprzedawcy mają specjalne programy komputerowe, z których pomocą mogą obliczyć to, jaką moc powinien mieć klimatyzator, aby skutecznie działał w danym wnętrzu. Dla przykładu, do pomieszczenia o powierzchni 20 m2 odpowiednie będzie urządzenie o mocy 2 kW. Jeżeli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, wejdź na https://remont.biz.pl/klimatyzacja/