sobota, 14 listopad 2020 13:46

Zasłony amarantowe - dopasuj je do domowych wnętrz!

Zasłony amarantowe Zasłony amarantowe

Amarant to niezwykle gustowny odcień czerwieni, przechodzący w zdecydowany fiolet. Zasłony utrzymane w takiej kolorystyce niezwykle pasują do wnętrz oficjalnych, nieco wytwornych, także do sypialni. Dowiedz się, w jaki sposób zaaranżować zasłony amarantowe, by na trwałe odmieniły oblicze przestrzeni, w których codziennie żyjesz, bawisz się, pracujesz lub odpoczywasz!

 

Zasłony amarantowe w pasy - gotowy model

Tkanina w poprzeczne pasy o różnym odcieniu amarantu, z dodatkowym pasem białym sprawdzą się w przestrzeniach jasnych i nasłonecznionych. Do tego typu zasłon pasować będą białe i beżowe dodatki w postaci foteli, krzeseł, parapetów. Taką zasłonę możemy zamontować np. przy bezpośrednim wyjściu na taras lub balkon. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do zasłony dopasować specyficzne kolory ścian - mogą być szare lub nawet czarne, polecamy także wszelkie odcienie fioletu.. Podobnie jak i meble. We wnętrzach ubogaconych taką zasłoną elegancko zaprezentują się skórzane, masywne meble, w postaci narożników, kanap i foteli. Dopełnieniem może być niezawodna lampa stojąca z czarnym abażurem.

Zasłony amarantowe w pasy

Zasłony amarantowe w pasy

Zasłony amarantowe - całościowe - z taśmą

Rozwiązanie na wskroś klasyczne, idealne do domowych salonów, gabinetów oraz wszędzie tam, gdzie podejmujemy gości. Stabilna konstrukcja na taśmie. Odcień pasujący do wszystkich odcieni ścian, zwłaszcza bieli i szarości. Z łatwością można dobrać także meble w podobnej kolorystyce - fioletowe kanapy, fotele i tapczany. Pięknie wyglądać będą amarantowe sofy, stylizowane na estetykę retro. Posadzka podłogowa przy takich zasłonach powinna być lekko lśniąca, z białych lub szarych kafli. Wtedy amarant odbija się na ich powierzchni i mamy wrażenie iluzji w przestrzeni mieszkalnej. Ma się wrażenie przebywania w komnacie zamkowej, a nie w zwykłym domu jednorodzinnym lub M3. Amarant odbijający się w powierzchniach szklanych i przezroczystych jest niezwykle przyjemny dla oka.

Zasłony amarantowe na przelotkach - szybko i praktycznie

Rozwiązanie dla wszystkich praktycznych - gotowe zasłony na przelotkach - zastąpić mogą tradycyjne, wymagające podczepienia i poświęcenia czasu na kompletne podpięcie na karniszach. Przelotki pozwalają uporać się z zabiegiem zapinania zasłon w kilka chwil, ponieważ nie stosujemy tutaj żadnych zaczepów. Karnisz przechodzi jedynie przez zaprojektowane w tkaninie, specjalne otwory. Takie zasłony kierować można nie tylko do wnętrz eleganckich i reprezentatywnych, ale też całkiem prywatnych, np.pokoi młodzieżowych. Barwa amarantu nie jest wcale tak archaiczna i bezużyteczna, jak niektórym może się wydawać. Skoro młodzi ludzie ściany w swoich pokojach lubią malować na odcień intensywnego fioletu, to dlaczego w pokoju nastolatka nie zaaranżować amarantowej zasłony? Na tle bladych, pastelowych barw wygląda ona naprawdę zachwycająco. Soczystość koloru sprawia, że we wnętrzu będzie zauważana od razu. A tym samym - za każdym razem będzie robiła piorunujące wrażenie.