wtorek, 09 luty 2021 12:18

Czym cechuje się dobra poduszka ortopedyczna dla niemowląt?

poduszki ortopedyczne poduszki ortopedyczne

Aktualnie sporo osób szuka odpowiedniej poduszki ortopedycznej dla niemowląt. Jaka jest charakterystyka porządnych produktów z tej grupy? O czym nie wolno zapominać w czasie dokonywania zakupów?

 

Idealne podparcie główki niemowlaka i zapobieganie zniekształceniom

Profesjonalna poduszka ortopedyczna dla niemowląt (możesz ją kupić w polskim sklepie medycznym dostępnym na stronie internetowej https://medyczny-rzeszow.pl/c/41/poduszki-ortopedyczne-i-materace-przeciwodlezynowe.html) gwarantuje optymalne podparcie główki. Zarówno w czasie odpoczynku, jak i snu. Warto zaś wiedzieć, że w przypadku małych dzieci nierzadko dochodzi do powstawania rozmaitych deformacji i zniekształceń. Chodzi np. o brachycefalię oraz plagiocefalię. Jeśli nie zwrócisz na to uwagi, to narazisz pociechę na wiele przykrych konsekwencji zdrowotnych w przyszłości. W skrajnych przypadkach chodzi np. o ucisk na mózg, czy problemy z narządem wzroku. Zastosowanie odpowiedniej poduszki ortopedycznej jest zatem bardzo istotne. Nic dziwnego, że coraz więcej pediatrów rekomenduje rodzicom produkty z tej właśnie grupy.

Czym jeszcze kierować się kupując poduszki ortopedyczne?

Odpowiednia poduszka ortopedyczna dla niemowląt powinna być dostosowana do wieku pociechy. W porządnych sklepach z tym właśnie leczniczym asortymentem można swobodnie zdecydować się na produkty dla dzieci mających zaledwie kilka dni, czy tygodni. Innymi słowy, w tym przypadku nie ma żadnej dolnej granicy. Poduszka ortopedyczna musi również posiadać stosowne certyfikaty. Warto to zatem pieczołowicie sprawdzić, by jej użytkowanie było całkowicie bezpieczne. Na szczęście obecnie nie brakuje produktów tego typu mających rozmaite atesty. Ważny jest rodzaj zastosowanego materiału. Wszak poduszka tego typu powinna nie tylko wywiązywać się ze swoich podstawowych zadań. Musi również być odpowiednio miękka i delikatna. Tak, by nasza pociecha nie odczuwała absolutnie żadnego dyskomfortu w trakcie korzystania z tych nowoczesnych produktów. Co jeszcze jest ważne na tej płaszczyźnie? Osoby kupujące poduszki ortopedyczne dla swoich małych dzieci powinny zwracać uwagę na obecność specjalnego otworu. Dlaczego? Dzięki temu możliwa jest bowiem odpowiednia cyrkulacja powietrza. A to wpływa na jakość korzystania. Eliminowane jest chociażby nadmierne pocenie się główki niemowlaka, co ma szczególne znaczenie w trakcie miesięcy letnich. Kluczowa jest także tak zwana „pamięć ułożenia”. Poduszka powinna idealnie dopasowywać się do główki naszego niemowlaka za każdym razem.