wtorek, 12 październik 2021 14:55

Kamień księżycowy – sprawdź, dlaczego warto nosić go przy sobie!

Kamień księżycowy Kamień księżycowy pixabay

Kamień księżycowy – sprawdź, dlaczego warto nosić go przy sobie!

Kamień księżycowy uważany jest za wyjątkowym minerał. Przekonanie to wzięło się od jego niebieskiej poświaty, pojawiającej się na powierzchni.

Dawniej wierzono, że kamień księżycowy to skamieniałe światło księżyca. Z tego też względu przypisywano mu wiele magicznych właściwości. Dziś wiemy, że z księżycem nie ma on nic wspólnego, jednak nadal uważa się, że ma w sobie wiele korzystnych właściwości. Sprawdź, dlaczego warto nosić go przy sobie.

Czym jest kamień księżycowy?

Kamień księżycowy to inaczej adular, czyli minerał, który jest odmianą ortoklazu. Co ciekawe, jest on jednym z najczęściej występujących na Ziemi minerałów. Mimo to uważany jest za wyjątkowy. Niebieska poświata to tak naprawdę zjawisko rozproszenia i interferencji światła, więc z magią ma niewiele wspólnego. Co zatem sprawia, że wiele osób nosi go stale przy sobie i uważa za drogocenny skarb?

Właściwości kamienia księżycowego

Istnieje wiele legend na temat kamienia księżycowego i jego magicznych właściwości. Dawniej wierzono, że każdy, kto wejdzie w posiadanie kamienia, zdobędzie umiejętność przepowiadania przyszłości. Dziś temu wyjątkowemu minerałowi przypisuje się inne właściwości. Bardzo mocno jest on kojarzony z kobiecą energią i emocjami.

Pomaga zachować równowagę emocjonalną

Kamień księżycowy pomaga przede wszystkim zachować równowagę emocjonalną w bardzo trudnych chwilach. Każdemu zdarzają się sytuacje, które wywołują bardzo silne emocje. Niektóre z nich są wyniszczające. Kamień pozwala zapanować nad emocjami i zachować równowagę uczuciową.

Uzdrawia ciało

Minerał ten pozwala także uzdrowić ciało, czyli pozbyć się chorób i dolegliwości fizycznych. Szczególnie polecany jest on kobietom, które zmagają się z problemami hormonalnymi. Nie oznacza to oczywiście, że mężczyźni nie mogą korzystać z dobroczynnych właściwości kamienia. Wręcz przeciwnie. Wspomaga on układ trawienny, a także pozwala pozbyć się toksyn z organizmu, niezależnie od płci.

Pomaga podążać drogą przeznaczenia

Każdemu z nas pisany jest pewien los. Czasem jednak jesteśmy tak zagubieni, że nie możemy trafić na drogę, która zaprowadzi nas do celu. Kamień księżycowy sprawia, że jesteśmy w stanie podążać właściwą ścieżką i odnieść pisany nam sukces. Pomaga nam wzmocnić intuicję i zyskać pewność siebie, a także przynosi pewnego rodzaju ukojenie.

Wszystkie te właściwości kamienia księżycowego sprawiają, że warto nosić go zawsze przy sobie i w każdej chwili móc skorzystać z jego „magicznych” właściwości.