wtorek, 02 listopad 2021 16:13

Jak zwiększyć produkcję kolagenu?

terapia Linerase terapia Linerase

Czy wiesz co kryje się pod tajemniczym terminem „białka młodości”? Kolagen czyli tak istotny, naturalny składnik organizmu, który  odpowiada min. za gęstość, jędrność i elastyczność naszej skóry.

Niezastąpionych właściwości kolagenu jest zdecydowanie więcej. W trosce o własne zdrowie i piękny wygląd, poznaj moc kolagenu oraz skuteczne metody na zwiększenie jego produkcji. 

 Na sklepowych półkach coraz więcej preparatów – kosmetyków i suplementów diety – powstałych w trosce o uzupełnianie kolagenu. To naturalnie produkowane przez ludzki organizm białko charakteryzuje bowiem szereg istotnych funkcji. Nie tylko wpływa on na sprężystość i kondycję naszej skóry, ale jako główny składnik tkanki łącznej, jest też cennym budulcem kości, ścięgien, zębów, naczyń krwionośnych. Ponadto pełni on rolę ochronną w układzie odpornościowym. bierze udział w wielu funkcjach życiowych niemal wszystkich narządów organizmu, a sportowcy cenią „białko młodości” przede wszystkim za funkcje budulcowe. Kolagen wpływa na utrzymanie dobrej kondycji mięśni oraz minimalizuje ryzyko kontuzji. Za co zaś kochają go panie i dlaczego tak chętnie korzystają z terapii atelokolagenem Linerase?

Dominującą formą kolagenu w skórze człowieka jest kolagen typu I – stanowiący włóknistą podporę dla skóry. Dzięki niemu nasza skóra zachowuje jędrność, sprężystość, jest gładka i nawilżona. Niestety, po 25 roku życia tracimy około 1,5% kolagenu w ciągu roku, co znacząco odbija się na wyglądzie i kondycji organizmu. W konsekwencji skóra staje się wiotka, sucha i osłabiona. Pojawiają się widoczne zmarszczki, przebarwienia, a także dolegliwości bólowe i wydłużone gojenie ran.

Na szczęście istnieją preparaty i terapie medyczne, które pozwalają na rekonstrukcję i odbudowę kolagenu. Nowej generacji atelokolagen LINERASE to przełomowy zabieg w gabinetach dermatologii estetycznej. Jest nowoczesny i bezpieczny, zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Stymuluje on produkcję kolagenu, wpływa na jakość fibroblastów, co przyczynia się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Terapia lecznicza obejmująca 3 do 4 zabiegów i przeznaczona jest dla osób bez względu na wiek, które zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Profilaktycznie stosowany jest u osób od 25 roku życia. LINERASE posiada formę płynu i jest aplikowany za pomocą cienkiej i bardzo krótkiej (4 mm) igły do mezoterapii. Lekarz podaje niewielkie depozyty produktu w odstępach 1-3 cm na całym leczonym obszarze skóry. Ilość i częstotliwość zabiegów jest indywidualnie określana przez lekarza.  Pierwsze efekty widoczne jako: napięcie skóry, rozświetlenie i złagodzenie podrażnień mogą pojawić się już po 7 dniach i narastają przez cały czas trwania terapii. Pełny efekt leczenia (napięcie, zagęszczenie, pogrubienie wiotkiej skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek i ubytków skóry) uzyskujemy w czasie 4 tygodni od zakończenia terapii.

Kompleksowa procedura terapii Linerase składa się z następujących etapów:

  1. Maska Peel Off– intensywna i natychmiastowa bioregeneracja na poziomie naskórka, która w delikatny sposób usuwa zrogowaciały naskórek, rozświetla i nawilża skórę przygotowując ją i intensyfikując przez to skuteczność kolejnego zabiegu LINERASE.
  2. Zabieg kolagenowy LINERASE- wysoce skuteczna bioodbudowa na poziomie skóry właściwej. Wstrzyknięty śródskórnie w optymalnej dawce 100 mg atelokolagen LINERASE stymuluje intensywną produkcję nowych włókien kolagenowych bez względu na wiek i stan skóry.
  3. Restoring Mask– pozabiegowa maska łagodząca i kojąca skórę. Nawilża, regeneruje oraz przyspiesza proces jej autonaprawy i gojenia się.

Cena jednego, 3 – etapowego zabiegu LINERASE: 1200 – 1500 zł

DYSTRYBUTOR: BD Aesthetic, www.bdaesthetic.com

Rośliny strączkowe, ryby, kurze łapki czy galaretka spożywcza to produkty bogate w kolagen. Niewątpliwie warto uwzględnić je w diecie, by wspierać organizm w produkcji białka młodości. W celach regeneracyjnych i gdy liczy się szybki efekt skorzystaj z uznanych i rekomendowanych przez lekarzy preparatów jak Linerase.