czwartek, 19 maj 2022 16:36

Odpowiednia suszarka do włosów - jak ją wybrać?

Profesjonalne suszarki do włosów Profesjonalne suszarki do włosów pixabay

Suszarka do włosów to z pewnością jeden z tych sprzętów, które znaleźć można w każdym domu. Korzystają z nich nie tylko kobiety, również panowie coraz częściej po nie sięgają, aby uzyskać oczekiwaną fryzurę.

Jednak, aby suszarka dobrze spełniała swoją funkcję, musi być właściwie dobrana do oczekiwań przyszłych użytkowników.

Rodzaje suszarek do włosów

Wybór odpowiedniej suszarki należy zacząć od określenia tego, czy ktoś poszukuje modelu profesjonalnego, czy też do użytku domowego. Często na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią, jednak przy bliższym porównaniu widać spore różnice. Cechą, która na pewno je odróżnia, jest moc suszarki. Modele przeznaczone do profesjonalnego użytku w salonach fryzjerskich mają o wiele wyższą moc, zazwyczaj powyżej 2000 W. Pozwala to znacznie szybsze wysuszenie włosów, jednak stosowanie takich suszarek wymaga także odpowiedniej wprawy. Gdy chodzi o modele stosowane w domach, spokojnie wystarczą modele o mniejszej mocy. Być może proces suszenia trwa nieco dłużej, jednak jest większa pewność, że włosy nie ulegną uszkodzeniu.

Profesjonalne suszarki do włosów - https://fryzjersklep.pl/pol_m_Sprzet-fryzjerski_Sprzet_Suszarki-248.html - mają zazwyczaj również znacznie bardziej wytrzymałe silniki. Podczas gdy w domach są one używane raz dziennie lub nawet raz na kilka dni, to w salonach fryzjerskich muszą wytrzymać pracę po kilka czy nawet kilkanaście godzin dziennie. Mają także najczęściej mocniejsze obudowy, co sprawia, że nie tylko są trwałe, ale również obudowa nie nagrzewa się tak bardzo.

Przydatne funkcje suszarek

Prezentowane obecnie w sprzedaży suszarki mogą mieć bardzo różnorodne funkcje dodatkowe, jak również akcesoria, ułatwiające tworzenie pożądanych fryzur nie tylko w krótkim czasie, ale również zgodnie z oczekiwaniami i co najważniejsze, dbając o zdrowie włosów.

  • Jonizacja – funkcja, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. Włącza się automatycznie, nie ma potrzeby dodatkowego jej uruchamiania. Znacznie ułatwia wykonanie fryzury.
  • Dyfuzor – specjalna nakładka z wypustkami, która doskonale sprawdza się przede wszystkim w układaniu kręconych włosów. Dzięki niej można bez problemu ułożyć piękne fale.
  • Regulator temperatury – dobrze, jeśli suszarka jest wyposażona w możliwość regulacji temperatury. Dzięki temu można znacznie lepiej zadbać o zdrowie włosów. Oczywiście im większy zakres regulacji, tym lepiej.
  • Czujnik nawilżenia włosów – swoista nowość, która pojawia się w nowszych modelach suszarek. Specjalne czujniki sprawdzają nawilżenie włosów, aby jak najlepiej je wysuszyć.

Wybierając suszarkę, dobrze jest również zwrócić uwagę na długość kabla, nieco dłuższy jest o wiele lepszy, umożliwia bezproblemowe ułożenie fryzury. Ponadto warto sprawdzić, czy dany model posiada obrotowe zakończenie przewodu, dzięki temu kabel nie będzie się plątał.