poniedziałek, 30 maj 2022 18:00

Czym zajmuje się Endosphères Therapy?

Endosphères Therapy Endosphères Therapy pixabay

Endosphères Therapy to metoda aparatowa, która pozwala w bezpieczny sposób odmłodzić twarz i wymodelować sylwetkę. Technika opiera się na wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu kosmetologicznego, który zapewnia obecność dwóch specjalnych manipuł - do zabiegów na twarz i ciało.

 

Jak działa Endosphères Therapy

Specjalistyczne urządzenia do endosfery są efektem wieloletniej wspólnej pracy włoskich inżynierów i lekarzy. Dzięki ich staraniom, endosfera kilkakrotnie przewyższa pod względem intensywności masaż LPG i masaż manualny.

Początkowo Endosphèra została opracowana do walki z cellulitem, ale w trakcie użytkowania okazało się, że zabieg ten ma wyraźne działanie lecznicze. Po zakończonym cyklu sesji osiągane są zauważalne efekty w zakresie wzmocnienia naczyń krwionośnych, poprawia się drenaż limfatyczny, usuwany jest z organizmu nadmiar płynów  i toksyn. Efektem terapii będzie eliminacja miejscowych złogów tłuszczu, utrata wagi, poprawa napięcia mięśniowego i wyglądu skóry.

Zasada działania Endosphèry polega na dwóch głównych kierunkach - kompresji i mikrowibracji, które powstają za pomocą specjalnej rękojeści z obrotowymi silikonowymi kulkami. Urządzenie poprawia przepływ limfy i krążenie krwi, stymuluje naturalną produkcję elastyny ​​i kolagenu w organizmie, przyspiesza przemianę materii i usuwa zastój krwi. Oczywiste rezultaty będą widoczne już po pierwszym zabiegu, a po kilku sesjach rozpocznie się aktywny proces redukcji objętości tkanki tłuszczowej.

Unikalne rezultaty w poprawie i korekcji sylwetki oraz odmłodzeniu twarzy uzyskuje się dzięki kompresji mikrowibracji. Podczas sesji dochodzi do naprzemiennego ucisku na tkanki co zapewnia optymalną gimnastykę naczyń.

Zalety Endosphères Therapy

W porównaniu z innymi metodami Endosphères Therapy wyróżnia się prawie całkowitym brakiem przeciwwskazań. Dzięki temu można ją stosować nawet w ostatnich miesiącach ciąży i przy żylakach.

Ta technika pozwala osiągnąć szereg pozytywnych rezultatów:

  • zoptymalizować ciśnienie w naczyniach;
  • znormalizować szybkość ruchu limfy i krwi;
  • uintensywnić  ściany naczyń krwionośnych;
  • aktywować procesy lipolizy;
  • rozpocząć syntezę włókien elastyny ​​i kolagenu.

Dzięki mikrowibracji oraz ruchowi wirujących i pulsujących kulek w manipułu osiąga się znaczna poprawa przepływu limfy, przyspieszenie procesów metabolicznych i mikrokrążenie oraz optymalizacja ruchu krwi żylnej i limfy. Technika działa na poziomie śródtkankowym, co pozwala skutecznie zlikwidować obrzęki i cienie pod oczami poprzez pozbycie się nadmiaru płynu z organizmu.

Istotną zaletą  Endosphères Therapy w porównaniu z innymi metodami jest całkowite bezpieczeństwo i bezbolesność zabiegu. Wszystkie elementy rozpadu są wydalane z organizmu za pomocą układu wydalniczego, nie wpływając negatywnie na wątrobę. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą korzystać z możliwości tej techniki. Po zakończeniu sesji nie jest wymagana specjalna rehabilitacja.