wtorek, 17 sierpień 2021 16:24

Pedicure biologiczny we Wrocławiu - piękne stopy na lato

Coco-Time Wrocław Coco-Time Wrocław pixabay

Każda kobieta pragnie mieć zadbane stopy. Dlatego warto o nie zadbać szczególnie przed latem, jeszcze zanim wskoczysz w sandały.

Zdrowe i odpowiednio pielęgnowane stopy zapewniają uczucie komfortu. Zadbane stopy oprócz wyglądu estetycznego, świadczą również o zdrowiu. Należy więc je właściwie pielęgnować.

Idealnym zabiegiem dla Ciebie okazać się może pedicure biologiczny. Jest to zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym, który polega na odżywieniu i wygładzeniu stóp. Pedicure biologiczny jest mniej inwazyjny niż pedicure kosmetyczny, ponieważ nie są stosowane w nim metalowe narzędzia. Dla osób wrażliwszych może ten zabieg okazać się znacznie lepszy. Pedicure biologiczny warto wykonywać co 3-4 tygodnie.

Jak wygląda pedicure biologiczny?

Zabieg pedicure rozpoczynany jest od właściwego zmiękczenia naskórka stóp. Taka kąpiel ułatwia odsunięcie skórek na płytce paznokcia za pomocą drewnianego patyczka. Kolejną czynnością jest spiłowanie paznokci do właściwego kształtu. Następnie przy pomocy tarki usunięty zostaje stwardniały naskórek. Na koniec nakładany jest kosmetyk odżywczy, który ma działanie wygładzające. Dzięki prawidłowo przeprowadzonej pielęgnacji paznokcie są idealnie przygotowane pod malowanie lakierem.

Jakie efekty są po pedicure biologiczny?


Dzięki temu zabiegowi Twoje stopy będę odpowiednio nawilżone i wygładzone. Taki pedicure stanowi dla stóp znakomitą regenerację i będą miały lepszy koloryt skóry. Paznokcie będą miały naturalny i zadbany wygląd.

Jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do wykonywania zabiegu - pedicure biologiczny?

Zabieg warto wykonać, jeżeli skóra Twoich stóp jest zmęczona i słabo odżywiona, a także gdy masz choroby stóp takie jak modzele, nagniotki czy odciski. Za pomocą takiego typu pedicure możesz świetnie sobie poradzić z nadmierną potliwością stóp, ze wzrastającymi paznokciami czy narastaniem i zadzieraniem się skórek wokół paznokci.

Zrezygnuj z zabiegu gdy masz:

  • pęknięcia naskórka w okolicach palców,
  • choroby wirusowe, bakteryjne, grzybiczne stóp lub paznokci,
  • otwarte rany
  • świeże blizny
  • stany zapalne, alergiczne i ropne.

Gdzie można wykonać pedicure biologiczny?

Pedicure biologiczny oferuje coraz więcej salonów kosmetycznych, przede wszystkim w dużych miastach. Salon kosmetologii Coco-Time Wrocław https://coco-time.pl/ posiada wiele usług kosmetycznych, w tym pedicure biologiczny. Nie zwlekaj więc i zawitaj do Wrocławia. Zadbaj o piękne stopy i paznokcie już dziś. Twoje stopy Ci za to podziękują!