wtorek, 08 czerwiec 2021 08:29

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

https://depilacja.pl/ https://depilacja.pl/

Depilacja jest jednym z chętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych. Zainteresowanie nim rośnie zazwyczaj w momencie, gdy nadchodzą cieplejsze dni i chętniej odsłaniane jest ciało.

Jedną z metod usuwania zbędnego owłosienia, która budzi coraz większe zainteresowanie, jest depilacja laserowa. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tego zabiegu.

Czym jest depilacja laserowa i na czym polega?

Depilacja laserowa wykonywana jest przy pomocy urządzenia emitującego światło o określonej częstotliwości. Wiązka światła kierowana jest na włos, który ją pochłania. W ten sposób dochodzi do zniszczenia cebulek włosowych. Z uwagi na to, że światło pochłaniane jest przez barwnik włosów – melaninę, zabieg depilacji laserowej jest o wiele skuteczniejszy w przypadku ciemnego owłosienia. W przypadku jasnych włosów może być konieczne wykonanie większej ilości zabiegów. Może się także okazać, że zabieg nie będzie efektywny. Dlatego przed jego wykonaniem powinny być przeprowadzone konsultacje ze specjalistą zajmującym się depilacją laserową. Warto tutaj wspomnieć, że taka depilacja jest bezpieczna i niemalże bezbolesna. Można ją stosować także do usuwania owłosienia w różnych miejscach ciała. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej lub umówić na taki zabieg, zajrzyj na stronę https://depilacja.pl/

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej, by był najbardziej efektywny?

Jeżeli chcesz, aby zabieg depilacji laserowej przyniósł jak najlepsze efekty, przygotuj się do niego odpowiednio. Już na kilka tygodni przed planowaną wizytą nie opalaj się na słońcu ani w solarium i nie używaj samoopalaczy. Nie stosuj także kosmetyków, które zawierają kwasy owocowe, a także witaminę A czy C. Skóra nie może być podrażniona i uszkodzona w czasie depilacji. Pamiętaj też, aby nie stosować kosmetyków natłuszczających. Przed zabiegiem można stosować delikatne kremy nawilżające. Więcej porad uzyskasz od osoby, która będzie wykonywać zabieg w czasie konsultacji.