czwartek, 10 wrzesień 2020 16:35

Zabieg wazektomii - na czym polega?

Wazektomia Wazektomia Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

o nim wiele, to wciąż sporo osób nie wie, na czym właściwie polega wazektomia. Dowiedzmy się więc, jak przebiega taki zabieg oraz gdzie można go wykonać w Warszawie. 

 

Wazektomia to jednak z najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych dla mężczyzn dostępnych w dzisiejszych czasach. Efektywność jej szacuje się na 99%. Obecnie znane są nam różnego rodzaju metody antykoncepcji zarówno tej damskiej, jak i męskiej. Każda z nich dysponuje mniejszą lub większą skutecznością. Możemy podzielić je też ze względu na działanie. Niektóre z nich tworzą mechaniczną barierę. Tutaj wyróżnić możemy na przykład prezerwatywy, czy kapturek antykoncepcyjny. Inne wykorzystują w swym działaniu składniki chemiczne, tak, jak globulki dopochwowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się także wszelkie środki hormonalne. Wazektomia jest jednak zabiegiem dość inwazyjnym. W związku z tym, w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej przykładów, polecana jest mężczyzną, którzy już mają bądź też nie chcą mieć dzieci. Na czym polega wazektomia? Czy jeśli interesuje nas wazektomia warszawa, będzie miastem, w którym znajdziemy odpowiedniego specjalistę? 

Wazektomia — dla kogo? 

Wazektomia to nic innego jak jedna z metod antykoncepcyjnych stosowanych u mężczyzn. Zabieg taki polega w dużym skrócie na przecięciu nasieniowodów. W efekcie tego transport plemników do prącia zostaje uniemożliwiony. Warto podkreślić, że po wykonaniu jej można z powodzeniem prowadzić aktywność seksualną. Nasienie otrzymane podczas wytrysku pozbawione będzie jednak plemników, co uniemożliwi doprowadzenie do zapłodnienia. Skuteczność metody wynosi 99%. 

Jedną z bardzo ważnych kwestii jest fakt, że wazektomia prowadzi do trwałej bezpłodności. Jej wykonanie poleca się więc jedynie mężczyznom, którzy nie chcą, bądź z pewnych przyczyn nie powinni mieć dzieci. Na zabieg bardzo często decydują się także panowie, którzy posiadają już rodzinę, lecz nie chcą jej powiększać. 

Wazektomia — gdzie wykonać zabieg w Warszawie? 

Jeśli interesuje nas podwiązanie nasieniowodów warszawa, jest miastem, w którym bez problemu wykonamy taki zabieg. Pamiętajmy jednak, że przeprowadzony powinien on być przez wykwalifikowanego lekarza. Najlepiej w tym celu udać się do kliniki urologicznej, która cieszy się dobrymi opiniami pacjentów. W stolicy znajdziemy takich placówek. Warto mieć na uwadze, że wazektomia to zabieg, który nie podlega refundacji. Jego koszt zależny jest od wielu czynników. Zazwyczaj wynosi około 2000 złotych.