środa, 02 wrzesień 2020 15:26

Laser w medycynie estetycznej - dlaczego stał się niezastąpiony?

Laser w medycynie estetycznej Laser w medycynie estetycznej

Laser to urządzenie, które emituje wiązkę świetlnych promieni o minimalnej rozbieżności. Struktury ludzkiego organizmu mogą w różny sposób reagować na wysyłane przez niego fale. W medycynie estetycznej laser wykorzystywany jest na bardzo szeroką skalę, co wynika z jego unikalnych własności korekcyjnych i leczniczych. Jakie zastosowanie ma to urządzenie?

 

Zastosowanie laserów w medycynie estetycznej

W medycynie stosuje się lasery chirurgiczne (wysokoenergetyczne) oraz biostymulujące (niskoenergetyczne). Do tej pierwszej kategorii należą urządzenia wykorzystywane głównie do cięcia tkanek, które z powodzeniem zastępują tradycyjne skalpele podczas operacji. Lasery drugiego typu stosuje się natomiast w diagnostyce, terapii oraz stymulacji. Urządzenia emitujące wiązkę laserową są nieustannie unowocześniane i udoskonalane, dzięki czemu obecnie stanowią wyjątkowo praktyczne narzędzia w różnych dziedzinach medycyny estetycznej. W dermatologii zastosowanie znajdują zarówno niskoenergetyczne, jak i wysokoenergetyczne lasery. Wykorzystuje się je do usuwania głębiej umiejscowionych naczyniaków, a także leczenia oparzeń. Ich działanie może wspomagać gojenie się ran oraz umożliwia laserowe usuwanie blizn. Laser z powodzeniem niweluje przebarwienia, rozszerzone naczynia, zmarszczki czy niepożądane owłosienie, jak również nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabiegi z udziałem takiego promieniowania mogą pobudzać produkcję włókien kolagenowych, co zwiększa elastyczność skóry i ujędrnia ją.

Laser w medycynie estetycznej

Laser w medycynie estetycznej

Zabiegi estetyczne wykonywane laserem

Istnieją różne wskazania do zastosowania lasera. Przeprowadzenie zabiegu z jego wykorzystaniem pozwala na usuwanie rozstępów oraz ich efektywną redukcję, np. na pośladkach, brzuchu, udach, nogach czy plecach. Laser stosuje się również do usuwania rozstępów po ciąży. Urządzenie to może skutecznie zniwelować blizny potrądzikowe, pooperacyjne czy pooparzeniowe, a także nieestetyczne zmiany po cesarskim cięciu. Zabiegi laserowe polecane są osobom, które chcą dokonać odświeżenia i rewitalizacji skóry. Ma to szczególne znacznie w przypadku wyraźnego zwiotczenia oraz utraty elastyczności, a także przy występowaniu bruzd i zmarszczek. Zastosowanie lasera polecane jest pacjentom o ziemistej, suchej i pozbawionej blasku skórze z rozszerzonymi porami, nierównym kolorytem oraz przebarwieniami posłonecznymi czy potrądzikowymi.

Laser Alma Harmony XL Pro iPixel

Jednym z najciekawszych laserów stosowanych w zabiegach medyny estetycznej jest Alma Harmony XL Pro iPixel. Urządzenie to wykorzystuje tzw. frakcyjny rozdział wiązki promienia, w którym pojedyncza wiązka światła ulega podziałowi na kilkadziesiąt mniejszych. Każda z nich penetruje głębokie warstwy skóry, wywołując punktowe mikrouszkodzenia termalne. Nieduże fragmenty skóry uszkodzonej otaczane są przez powierzchnie nienaruszone, stanowiące zapas tkanki zdrowej. Taki zabieg przyspiesza proces regeneracji i zwiększa jego efektywność, dzięki czemu okres rekonwalescencji jest krótszy i wiąże się z mniejszym ryzykiem powikłań. Laser iPixel posiada wyższą moc, przez co laserowe usuwanie zmarszczek oraz innych zmian przebiega znacznie szybciej. Urządzenie to posiada dedykowane końcówki, które można dopasować do wielkości leczonego obszaru czy głębokości blizn.

Laser  Alma Harmony XL Pro iPixel

Laser  Alma Harmony XL Pro iPixel

 

Wysokie bezpieczeństwo

Lasery posiadają obecnie ugruntowaną pozycję w zakresie sprzętu wykorzystywanego w medycynie estetycznej. Ich budowa zapewnia bardzo szerokie zastosowanie w wielu zabiegach, co wynika z dużej różnorodności emitowanych fal świetlnych. Efektywność terapii zależy zarówno od jakości wykorzystanego lasera, jak i odpowiednich umiejętności praktycznych osoby wykonującej procedurę. Bezpieczne i skuteczne zabiegi w okolicach Warszawy oferuje klinika medycyny estetycznej Anlaya, której usługi opisane są na stronie: https://anlaya.pl/pricelist/293-alma-harmony-xl-pro-ipixel. Jedynie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy ze sprzętem laserowym daje pewność, że w trakcie zabiegu zapewniona będzie odpowiednia ochrona przed ekspozycją na promieniowanie.