piątek, 09 październik 2020 08:36

Ziele jemioły - poznaj 3 medyczne właściwości

Jemioła Jemioła

Powszechnie uznaje się, że owoce jemioły nie są jadalne, a ich spożycie może być wręcz szkodliwe dla zdrowia. Ta roślina, pasożytująca na drzewach liściastych często stosowana jest jednak do przygotowywania naparów leczniczych. W tym przypadku wykorzystuje się ziele jemioły, które podlega czyszczeniu i suszeniu. Na jakie dolegliwości wskazane jest zażywanie naparów z tej rośliny?

 

  • ziele jemioły na nadciśnienie,
  • uspakajające herbatki z ziela jemioły,
  • moczopędne ziele jemioły,

Ziele jemioły na nadciśnienie

W przeszłości jemioła zawsze traktowana była jako roślina o wyjątkowych właściwościach. W różnych rejonach świata czy okresach historycznych traktowana była głównie jako roślina odpowiadająca za miłość i płodność. Obecnie jedną z dolegliwości, jaka często wymaga stosowania ziela jemioły, są problemy z ciśnieniem. 

Ziele jemioły pomaga w rozszerzaniu naczyń krwionośnych i walce z nadciśnieniem. Często polecane jest podczas problemów z nagłymi skokami ciśnienia czy szumami usznymi wywołanymi przez nadciśnienie. Regularnie stosowana może na stałe unormować ciśnienie. W zaawansowanym stadium chorób krążenia nie jest w stanie zastąpić leków, jednak wpływa na zmniejszenie ich dawki. Często zaleca się ziele jemioły jako dodatek do leczenia miażdżycy i zapobiegania jej postępowaniu. 

Uspakajające herbatki z ziela jemioły

Zawarte w zielu jemioły związki czynne nie tylko wpływają na długofalowe problemy z ciśnieniem. Mogą leczyć także objawy innych chorób lub dolegliwości. Często ziele jemioły polecane jest w stanach przedłużającego się stresu lub napięć nerwowych. Mocny wywar z jemioły stabilizuje tętno i normuje bicie serca, co prowadzi do uspokojenia. Takie właściwości mogą szczególnie zainteresować kobiety w okresie menopauzy. Wówczas wywar pozwala łatwiej przechodzić niektóre dolegliwości jak napady gorąca, czy kołatanie serca. 

Moczopędne ziele jemioły

Napary z ziela jemioły stosowane są także w przypadku problemów z nadmiernym nawodnieniem organizmu. Wywar z suszonych liści tej rośliny działa moczopędnie, co pozwala utrzymać prawidłowy poziom wody w organizmie. Ziele jemioły pomaga też walczyć z częstymi krwawieniami z nosa i płuc, a także stabilizują nadmierne krwawienia miesiączkowe. 

Jeśli zainteresowało Cię ziele jemioły, gotowe preparaty znajdziesz na https://www.izielnik.pl/jemiola. Wśród asortymentu sklepu znajduje się suszone ziele przeznaczone do parzenia. Sprawdź, w jakich sytuacjach regularne spożywanie tej substancji przyniesie pozytywne efekty.