czwartek, 18 luty 2021 09:19

Yoyo, czyli kreatywna i rozwijająca umiejętności zabawka

yoyofactory one yoyofactory one

Nuda jest pojęciem, które bardzo często mocno daje się we znaki rodzicom dzieci. Mimo iż współczesne dzieci mają mnóstwo sposobów na nudę (które najczęściej wiążą się z komputerem, smartfonem czy tabletem), to często nuda i tak ich dopada.

Co więcej,zbyt długie przesiadywanie dzieci przed ekranem komputera, wpływa niekorzystnie na ich postawę i sylwetkę, dlatego też aktywne spędzanie czasu jest nie tylko urozmaiceniem czasu wolnego, ale także sposobem na ruch fizyczny, którego działanie wpływa zbawiennie na duszę i ciało. Jojo jest zabawką, która zdecydowanie wraca do łask i bawią się nią nie tylko dzieci, ale również młodzież. Dlaczego jojo przyciąga coraz większą ilość młodych osób?

Skąd wzięło się jojo, czyli zabawka sprzed tysiącleci

Mimo iż jojo kojarzy nam się z zabawką wynalezioną zaledwie kilka dekad temu, to tak naprawdę historia tej wyjątkowej zabawki trwa od tysięcy lat. Wszystkie odnalezione do tego czasu dowody wskazują, że jojo pochodzi ze Starożytnych Chin. Najstarsze znalezione jojo datuje się na nawet 4 tysiące lat, co pokazuje, że zabawka ta jest tak stara, jak antyczne cywilizacje. Co więcej, około 500 roku p.n.e zabawka dotarła do Starożytnej Grecji, co zostało utrwalone nawet na antycznej greckiej wazie. Fenomen jojo sprawił, iż bawili się nim zarówno zamożni, jak i biedni. Podobno sam Napoleon urozmaicał sobie planowanie dalszych podbojów zabawą jojo. Dziś jojo uważane jest nie tylko za zabawkę, ale także za sport, dlatego też jojo to doskonały sposób, aby zachęcić swoje dziecko do aktywnego spędzania czasu wolnego – ilość tricków jest dziś ogromna, zaś YouTube pełen jest instruktażowych filmików, dzięki czemu każdy może spróbować swoich sił z jedną z najstarszych zabawek świata.

Jojo dla początkujących – na co zwrócić uwagę?

Jojo jest niezwykle uniwersalną zabawką i dzięki temu każdy może zacząć swoją przygodę z efektownymi trikami. Warto wyraźnie podkreślić, że istnieje dziś wiele rodzajów jojo – jedne przeznaczone są dla początkujących, inne zaś pozwalają profesjonalistom na zaprzeczające prawom fizyki akrobacje. Wybierając swoje pierwsze jojo należy przede wszystkim zwrócić wagę na to, czy jojo jest responsywne, czyli łatwo wraca z powrotem do ręki. Świetnym przykładem jojo, które doskonale sprawdzi się dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych jest yoyofactory one. Model ten posiada w zestawie aż dwa łożyska – pierwsze jest bardziej responsywne i polecane dla początkujących, drugie zaś wyróżnia się mniejszą responsywnością, co umożliwia wykonywanie bardziej zaawansowanych trików. Wybierając ten model jojo, początkujący może uczyć się coraz to nowych trików a drugie łożysko do wymiany, pozwala wchodzić na coraz wyższy poziom sztuczek. Warto wyraźnie zaznaczyć, że Yoyo One wyróżnia się także atrakcyjną ceną, dzięki czemu jest to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, jak i młodzieży. Nie każdy sklep yoyo posiada ten model, dlatego też warto trochę poszukać.

Jojo jest doskonałym sposobem na dziecięcą nudę, dlatego coraz więcej dzieci i młodzieży zaczyna wykonywać triki jojo.