poniedziałek, 14 wrzesień 2020 10:29

Czy istnieje uniwersalny płyn micelarny do demakijażu?

płyn micelarny do demakijażu płyn micelarny do demakijażu

Dostosowanie wszelkich kosmetyków do naszych potrzeb jest niezwykle ważne, tak by codzienna pielęgnacja rzeczywiście przynosiła oczekiwane rezultaty. Jednym z etapów, którego nie można pomijać, jest demakijaż. W jaki sposób wybrać idealny produkt do tego zadania? Jaki powinien być uniwersalny i zarazem skuteczny płyn micelarny do demakijażu?

 

Jaką rolę pełni płyn micelarny?

Płyny i mleczka micelarne stosujemy szczególnie wieczorem, kiedy chcemy zmyć wszystkie kosmetyki kolorowe nałożone wcześniej. Dlatego oczekujemy tutaj dużej efektywności – długotrwałe podkłady czy wodoodporne tusze do rzęs utrzymują się w nienaruszonym stanie przez wiele godzin, a ich składy sprawiają, że trudno je usunąć.

Pamiętajmy jednak, że demakijaż to nie wszystko. Płyn micelarny powinien pozbywać się wszelkich zanieczyszczeń, które w ciągu dnia osadzają się na naszej skórze. Wobec tego powinniśmy go stosować nie tylko przed pójściem spać, ale także po przebudzeniu, by jak najlepiej oczyścić cerę z wszystkich zarazków i szkodliwych substancji. Dzięki temu będzie zawsze zdrowo i promiennie wyglądać.

Jak wybrać produkt do demakijażu?

Uniwersalny płyn micelarny do demakijażu – czy coś takiego rzeczywiście istnieje? Jeśli dopiero poznajemy potrzeby naszej skóry, możemy mieć spory problem ze znalezieniem kosmetyku, który rzeczywiście będzie nam się sprawdzał. Dlatego w tym przypadku zdecydowanie warto zwrócić uwagę na te produkty, które są dedykowane cerze wrażliwej i reaktywnej. Wtedy zyskujemy pewność, że skład będzie łagodny i w pełni bezpieczny.

W każdej łazience powinien pojawić się dobry płyn micelarny. Mixa oferuje kilka zróżnicowanych produktów z tej kategorii, dlatego łatwo możemy znaleźć coś dla siebie. Doskonałym wyborem będzie chociażby płyn micelarny Mixa Optymalna Tolerancja, który powstał na bazie witaminy B5 i kojącego ekstraktu z róży. Z kolei płyn micelarny Mixa Skóra zaczerwieniona jest przeznaczony szczególnie dla osób, które często mają styczność z podrażnieniami. 

Kluczem do znalezienia idealnego kosmetyku jest przede wszystkim słuchanie potrzeb naszej cery.