środa, 16 wrzesień 2020 11:57

Co warto wiedzieć o masażach aromaterapeutycznych?

Masaż aromaterapeutyczny Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny jest bardzo popularny, ze względu na to, że stosowane są olejki eteryczne. Z pewnością jest to doskonała metoda relaksacyjna, dzięki której możliwe jest odstresowanie się, odpoczęcie od codziennych obowiązków. Jak dokładnie wygląda masaż aromaterapeutyczny? Kiedy powinniśmy skorzystać z takiej usługi?

Jakie olejki są najczęściej stosowane i w jaki sposób działają? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury zainteresowanych czytelników.

Jak wygląda masaż aromaterapeutyczny?

Przez wielu masaż aromaterapeutyczny uważany jest za najprzyjemniejszy ze wszystkich. Wszystko dzięki temu, że połączone są ze sobą dwie interesujące techniki. Pierwsza z nich to po prostu masaż relaksacyjny, który ma za zadanie odprężyć, natomiast druga polega na stosowaniu olejków eterycznych, co potęguje efekt relaksacji, a jednocześnie pozytywnie wpływa na niektóre dolegliwości ciała. Masaż aromaterapeutyczny w sposób szczególny zalecany jest osobom, które żyją w ciągłym stresie. Warto skorzystać z takiego rozwiązania w weekend, aby możliwy był odpoczynek i regeneracja. Szczegółowe informacje znaleźć można na następującej witrynie: https://www.studiorituals.pl/ 

Kiedy warto skorzystać z masażu aromaterapeutycznego? 

Przede wszystkim z możliwości masażu aromaterapeutycznego skorzystać może właściwie każda osoba. Jest to całkowicie bezpieczne, dlatego nie trzeba mieć żadnych obaw związanych z uszczerbkiem na zdrowiu. Zabieg jest bezbolesny, możliwe jest jedynie delikatnie uciskanie lub ugniatanie, typowe dla masażów odprężających. Jest to doskonały sposób na to, aby w skuteczny sposób wyeliminować zmęczenie psychiczne i fizyczne, a także polepszyć samopoczucie. W jakich przypadkach warto rozważać masaż aromaterapeutyczny, dostępny na stronie https://www.studiorituals.pl/ ? Przede wszystkim kiedy przez długi czas towarzyszy nam wysoki poziom stresu, a także mamy regularne problemy z zasypianiem. Jeśli posiadasz dowolne dolegliwości związane z menstruacją lub z okresem menopauzy, takie rozwiązanie może przynieść Ci ukojenie. Wiele osób ma także ogromne problemy z ciągłym zmęczeniem i napięciem fizycznym lub psychicznym. Niezależnie od tego, masaż aromaterapeutyczny może okazać się kluczem do sukcesu. Czasem decyzje o takim zabiegu można podjąć na podstawie objawów psychologicznych, związanych z niepokojem wewnętrznym, zmiennymi stanami emocjonalnymi. Co ciekawe, z takiej możliwości korzystają nawet zawodowi sportowcy, którzy po wzmożonym wysiłku fizycznym szukają skutecznego sposobu na szybką regenerację organizmu, aby możliwe było kontynuowanie intensywnego treningu.

Jakie olejki warto wziąć pod uwagę i jakie mają działanie?

Masaż aromaterapeutyczny składa się zarówno elementów masażu relaksacyjnego, jak i z dodatków w postaci olejków eterycznych. Te ostatnie powinny być odpowiednio dobrane, bowiem od nich zależy, jaki efekt końcowy uzyskamy. Każdy z nich różni się bowiem właściwościami. W aromaterapii najczęściej stosuje się następujące olejki: geraniowy, cytrynowy, bergamotowy, eukaliptusowy i lawendowy. Ten pierwszy wykorzystywany jest w celach wspomagania gospodarki wodnej organizmu, a także ma działanie antydepresyjne. Olejek cytrynowy pobudza do działania i jest kojący, kiedy regularnie doświadczamy stresu. Olejek eukaliptusowy stosowany jest w przypadku obrzęków, zapaleń i w celach regeneracyjnych. Jeśli chodzi o olejek bergamotowy, ma orzeźwiający zapach, dlatego działa antystresowo, a dodatkowo pozytywnie wpływa na kondycje naszej skóry.