niedziela, 06 luty 2022 18:17

Czym są stemple do paznokci?

Stemple do paznokci Stemple do paznokci pixabay

Nie da się ukryć, że stylizacja paznokci w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Doszło do tego, dzięki rozpowszechnieniu się metody hybrydowej i żelowej, którą manicure wykonują zarówno profesjonalne kosmetyczki, jak i kobiety w warunkach domowych.

W obecnych czasach istnieje wiele metod zdobienia i wzornictwa paznokci, jedną z nich są stemple do paznokci. Przeczytaj nasz tekst, a dowiesz się czym one są oraz jak poprawnie z nich korzystać.

Jakie wyróżniamy rodzaje stempli?

Stemple do paznokci pozwalają na to, aby w krótkim czasie uzyskać nawet bardzo skomplikowane wzory na paznokciach. Ten produkt pomoże nawet początkującej stylistce paznokci, poradzić sobie z najbardziej skomplikowanymi wymaganiami klientek. Korzystanie ze stempli jest niezwykle praktyczne, ze względu na to, że umożliwia używanie ulubionych wzorów wielokrotnie oraz w wielu wersjach kolorystycznych. Na rynku można znaleźć stemple silikonowe oraz gumowe. Gumowe są twardsze niż sylikonowe, w związku z czym, za ich pomocą można dokładniej odbijać wzorki na paznokciach. Stemple silikonowe są z kolei przeźroczyste oraz z uwagi na to, że nie są aż tak twarde jak stemple gumowe, łatwiej się z nimi pracuje. Reasumując gumowe stemple polecamy profesjonalistom, a sylikonowe początkującym.

Jak używać stempli do paznokci?

Na początku należy upewnić się, że blaszka ochronna do stempla jest zdjęta. Wiele osób tego nie sprawdza, po czym narzeka na jakość stempla. Gdy już mamy pewność, że stempel jest odpakowany w pełni należy nałożyć na wyżłobienie wybranego wzorku farbkę. Następnie należy zdjąć nadmiar farbki ze stempla. Do tej czynności przeznaczony jest plastikowy zmazik, pamiętaj również, aby wykonać tę czynność jednym szybkim ruchem. Farba ma pozostać jedynie w wyżłobieniach i wypełniać tylko i wyłącznie miejsce wzorku. Gdy stempel będzie już suchy i odtłuszczony, należy go przyłożyć do blaszki w miejsce wzoru i odbić go na paznokciu. Po tej czynności stempel należy w trybie natychmiastowym umyć za pomocą zmywacza do paznokci. W przeciwnym wypadku farbka może zastygnąć na stempelku, a on sam będzie się nadawał do wyrzucenia. Wykonany wzór należy odpowiednio zabezpieczyć, najlepiej będzie użyć do tego bezbarwnego lakieru do paznokci lub topu hybrydowego.

Na rynku dostępnych jest wiele wzorków na paznokcie, które są odbijane za pomocą stempla. Możemy znaleźć wzory tematyczne, kwiatowe, zwierzęce i tak dalej, Wybór jest ogromny, a za ich pomocą można stworzyć naprawdę wyjątkowe i widowiskowe stylizacje na paznokciach.