piątek, 18 marzec 2022 18:20

Jakie zabiegi na opadające powieki?

najskuteczniejszy zabieg na opadające powieki najskuteczniejszy zabieg na opadające powieki pexels

Opadające powieki to defekt, z którym boryka się wiele osób. Jest to nie tylko problem estetyczny, ale może prowadzić do utrudnienia funkcjonowania na co dzień poprzez zmniejszone pole widzenia czy częste bóle głowy.

Współczesna medycyna i kosmetologia mają do zaoferowania wiele skutecznych zabiegów likwidujących problem opadających powiek. Jakie są najskuteczniejsze zabiegi na opadające powieki?

Charakterystyka opadających powiek

Opadające powieki to nic innego jak nadmiar skóry zgromadzonej w okolicach górnej powieki. Jest to nie tylko defekt wpływający na wygląd twarzy, powodujący starzenie, ale również wyraz smutnych i zmęczonych oczu. Może on również utrudniać widzenie, powodować częste bóle głowy, ciężkość powiek czy mrużenie oczu.

Główną przyczyną powstania opadającej powieki jest upływający czas i zmniejszenie jędrności skóry. W wyniku utarty włókien kolagenowych, skóra robi się mało sprężysta i staje się wiotka przez co tworzą się nieestetyczne fałdy skórne. Jednak zdarza się również tak, że problem ten dotyka młodszych osób. Jest to wtedy uwarunkowane genetycznie lub zaburzeniem w rozwoju mięśni odpowiadających za uniesienie powieki. Jak się pozbyć opadających powiek? Czy jest jakiś sposób na lifting skóry powiek?

Poniżej podpowiadamy jakie zabiegi medycyny estetycznej na powieki będą skuteczne!

Zabiegi na opadające powieki

  •         Blefaroplastyka powiek – jest to najskuteczniejszy zabieg na opadające powieki. Polega na wycięciu nadmiaru skóry i poduszek tłuszczowych z okolicy oka przez co defekt jest usuwany na stałe.
  •         HIFUlifting twarzy bez skalpela. W urządzeniu wykorzystywane są ultradźwięki powodują obkurczanie się włókien kolagenowych oraz stymulujące do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W wyniku liftingu bez skalpela dochodzi do redukcji zmarszczek, chomiczków, uniesienia brwi a przy tym likwidacji opadających powiek. Efekt zabiegu utrzymuje się około 2 lat
  •         Nici PDO – zabieg polegający na wprowadzeniu nici rozpuszczalnych w okolicę czoła. W wyniku zabiegu dochodzi do ujędrnienia skóry, uniesienia brwi i redukcji opadających powiek. Efekty zabiegu utrzymują się około 12-18 miesięcy.

Dowiedz się więcej w klinice medycyny estetycznej Rosamed Clinic w Warszawie https://rosamedclinic.pl.