wtorek, 15 marzec 2022 12:39

Pojedyncze cienie czy paleta cieni - co wybrać?

paleta cieni paleta cieni pixabay

Umiejętnie skompletowana kosmetyczka powinna zawierać w sobie między innymi cienie do powiek. Dobrze wycieniowane oko to ważny element prawidłowo wykonanego makijażu. Cienie do powiek nie tylko matują niedoskonałości, ale również nadają charakteru całej stylizacji.

 

Makijaż oka - jakie cienie do powiek wybrać?

Nie wiesz jakie kosmetyki do makijażu oka wybrać? — paletę czy pojedynczy cień? Zobacz kilka porad poniżej.
Jak rozpoznać dobrą paletkę do cieni? Cienie do powiek występują w wielu różnych postaciach. Mogą to być cienie w kredce, w płynie, w żelu, lub klasycznie sprasowana kostka pudru. Jednym z bardziej praktycznych rozwiązań jest paleta cieni do powiek, która zawiera w sobie całą gamę kolorów. Dzięki temu wszystkie niezbędne odcienie są w zasięgu ręki. Paletki mogą mieć od kilku kolorów do kilkunastu odcieni. Z łatwością można je dobrać do indywidualnych potrzeb.

Dobra paletka charakteryzuje się kilkoma cechami:

  • cienie muszą być trwałe i nie mogą się obsypywa
  • powinny dobrze rozprowadzać się na powiece
  • nie zbierać się w jej załamaniach
  • powinna zawierać choć jeden jasny cień, stanowiący bazę cieniowania.

Uniwersalna paleta zawiera w sobie także odcienie perłowe, jak i matowe. To sprawia, że może ona nam posłużyć na wiele różnych okazji. Wybierając paletkę cieni, warto zwrócić uwagę na akcesoria, takie jak lusterko czy pędzelek do nakładania cieni.
Dobry makijaż wymaga doboru odpowiednich kolorów do naszej urody. Można je komponować samodzielnie, wybierając spośród pojedynczych cieni lub zakupić właściwie skompletowaną paletkę sigma beauty.

Pojedyncze cienie czy paletka cieni?

Kompletując kosmetyczkę, niektóre panie traktują paletę cieni jako podstawę, inne natomiast wolą kupować pojedyncze cienie. Każda z tych opcji posiada swoje dobre i złe strony. Kluczową zaletą palety do powiek jest ilość kolorów zawartych w jednym miejscu. Duża paleta cieni posiada nawet 15 różnych barw w zestawie. To świetne rozwiązanie dla kobiet lubiących eksperymenty z makijażem. Paletka gwarantuje inny makijaż każdego dnia. Dzięki niej oszczędza się dużo miejsca w kosmetyce. Zamiast wielu różnych pojedynczych cieni, otrzymujesz pełną gamę barw w jednym opakowaniu. Zakup pojedynczych cieni to rozwiązanie dla Pań, które wolą naturalny look. Kobiety wykonujące makijaż jedynie na specjalne okazje, mogą czuć dyskomfort związany z mnogością odcieni, jaką daje paleta cieni. Jeden szałowy cień na imprezę jest wystarczający do zaspokojenia ich potrzeb estetycznych. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku kobiet korzystających na co dzień z jednego ulubionego odcienia.