wtorek, 22 marzec 2022 18:34

Jak profesjonalnie wyposażyć salon fryzjerski?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego Wyposażenie salonu fryzjerskiego pixabay

To pytanie zadaje sobie wiele osób zaczynających swoją karierę z fryzjerstwem. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ otwierając własną firmę pragniemy, stworzyć idealną przestrzeń oraz szeroki wachlarz oferowanych usług tak, aby zadowolić każdego klienta.

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Pieniądze

Pierwszą rzeczą, od której warto zacząć planowanie swojej działalności to nasz budżet na dane cele. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy, aby wszystko ze sobą dobrze współpracowało. Warto zainwestować więcej w profesjonalne urządzenia fryzjerskie, tak aby sprzęt posłużył nam wiele lat, bez konieczności wielu napraw czy wymian, które tylko generują dodatkowe koszta. Jeśli sprawę pieniędzy mamy załatwioną, możemy przejść do wyposażenia, które powinno znaleźć się w salonie fryzjerskim.

Poczekalnia oraz recepcja

Dobrze zainwestować w wygodne sofy lub fotele pasujące do wystroju wnętrza. Miejsce gdzie klient będzie mógł komfortowo poczekać na umówioną wizytę. Może nawet napić się kawy czy poczytać gazetę?

Recepcja jest równie istotna, aby salon uchodził za profesjonalny. Miejsce, gdzie klient spokojnie będzie mógł zapłacić za usługę. Przestrzeń warto wyposażyć w niezbędne artykuły biurowe, komputer, kasę telefon i terminal płatniczy.

Stanowiska pracy

Stanowiska muszą być dokładnie wyposażone, tutaj nie ma miejsca na niedociągnięcia. Oprócz fotela fryzjerskiego i lustra warto zakupić podręczne wózki na narzędzia fryzjerskie takie jak: szczotki czy suszarki. W wózku powinno być miejsce na drobne akcesoria i kosmetyki do stylizacji włosów, tak aby nasi pracownicy mieli łatwy i wygodny dostęp do potrzebnego sprzętu. Oświetlenie musi być nienaganne, tak aby kolory niebyły przekłamane. Warto, aby stanowiska pracy były obok okien, jeśli to niemożliwe zadbaj o świetlówki z kolorem zbliżonym do światła naturalnego.

Myjki

Lepiej będzie, gdy myjki będą w bardziej prywatnej części salonu, ale jeśli rozkład pomieszczeń zakładu na to nie pozwala, mogą być widoczne. Warto, aby myjki były wygodne i dobrze wyprofilowane. W ich pobliżu muszą znajdować się niezbędne kosmetyki do oczyszczania czy pielęgnacji włosów.

Zaplecze

Zadbaj także o swoich pracowników, stwórz dla nich przestrzeń, gdzie będą mogli zjeść ciepły posiłek i trochę odpocząć. Zaplecze jest ważne także pod względem przechowania aktualnie nieużywanego asortymentu.

Toaleta dla klientów

W pełni prywatne miejsce dla gości. Łazienka musi być zawsze schludna oraz wyposażona w papier toaletowy, mydło, ręczniki papierowe bądź suszarkę do rąk.

Dodatki

Salon będzie prezentował się lepiej, jeśli postawisz na stylowe dodatki, może nowoczesne obrazy? Jeśli nie masz pomysłu, postaw na rośliny, które sprawią, że miejsce będzie bardziej przytulne.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest bardzo ważne, aby klienci czuli się miło w danej przestrzeni, a w dalszych konsekwencjach chętniej wracali i polecali nasze usługi znajomym.