wtorek, 13 grudzień 2022 11:58

Jakie zabiegi odchudzające zapewniają najlepsze efekty?

Velvet Clinic Velvet Clinic mat.prasowe

Bywa, że do wyszczuplenia sylwetki nie wystarczą drakońskie diety i ćwiczenia na siłowni. Chcąc szybko i skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, warto pomyśleć także o skorzystaniu z pomocy fachowców.

Zabiegi wyszczuplające, profesjonalna redukcja cellulitu mają na celu modelowanie sylwetki, tak aby już wkrótce była ona powodem do dumy. Dowiedz się, co oprócz zbilansowanej diety i ćwiczeń może przysłużyć się twojej figurze.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – gdzie najczęściej występuje?

Dążąc do idealnej sylwetki, należy zwykle zredukować tkankę tłuszczową. Mimo że pełni ona ważne funkcje w organizmie (pomaga utrzymać prawidłową ciepłotę ciała, amortyzuje narządy wewnętrzne), to jej nadmiar nie służy zdrowiu oraz nie prezentuje się estetycznie.

Tkanka ta – na którą składają się komórki tłuszczowe – odkłada się najczęściej w okolicach bioder, brzucha, ud, na plecach, a niekiedy na twarzy i podbródku. Może być to efektem złej diety, braku ruchu i siedzącego trybu życia, ale bywa też następstwem zmian hormonalnych.

Do takich należą np. zbyt wysoki poziom insuliny czy zaburzenia dotyczące produkcji estrogenu i progesteronu. Natomiast masywne nogi, których nie sposób wyszczuplić za pomocą ćwiczeń czy diety, mogą oznaczać lipodemię. To dziedziczne zaburzenie rozkładu tkanki tłuszczowej.

Modelowanie ciała i ujędrnienie skóry może być o wiele mniej frustrujące, jeżeli w parze ze zdrową dietą, aktywnym trybem życia będą szły zabiegi wyszczuplające. To dzięki nim można pozbyć się komórek tłuszczowych, które tworzą nieestetyczne złogi i są powodem dodatkowych centymetrów w talii czy w biodrach.

Jaki zabieg wyszczuplający jest najskuteczniejszy?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą zdziałać cuda niezależnie od tego, czy dążysz do redukcji tkanki tłuszczowej znajdującej się brzuchu, udach czy na twarzy.

Ci, którzy chcą wymodelować ciało, mogą skorzystać z serii zabiegów stymulujących przepływ krwi, limfy, pobudzających produkcję elastyny i kolagenu. Natomiast z tkanką tłuszczową na twarzy może poradzić sobie m.in.:

  • lipoliza iniekcyjna – to alternatywa dla znacznie bardziej inwazyjnej liposukcji. Wstrzykiwane pod skórę preparaty do lipolizy iniekcyjnej mają za zadanie rozpuścić komórki tłuszczowe. Twarz staje się dzięki temu widocznie wyszczuplona;
  • zabieg ergolift – to jednocześnie stymulacja skóry do produkcji kolagenu oraz drenaż pozwalający pozbyć się z niej nadmiaru wody. Zabieg ten przynosi najlepsze efekty, jeżeli jest łączony z falą uderzeniową STORZ umożliwiającą rozbicie komórek tłuszczowych.

Skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej dzięki zabiegom w Velvet Clinic

Wśród zabiegów odchudzających są takie, które "motywują" ciało do pozbycia się nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej. Należą do nich np. przeprowadzane w Velvet Clinic:

  • endermologia LPG Alliance – podczas takiego zabiegu wykorzystuje się głowicę, która pod wysokim ciśnieniem zasysa skórę. Pomaga to pobudzić krążenie krwi i metabolizm, dzięki czemu można szybciej pożegnać się z niechcianą tkanką tłuszczową. Seria takich zabiegów prowadzi do redukcji cellulitu, wygładzenia skóry;
  • zabieg ONDA – w tym przypadku z tkanką tłuszczową i ze skórką pomarańczową radzą sobie mikrofale Coolwaves. Efektem jest wygładzenie cellulitu, rozbite złogi tłuszczowe oraz znacznie lepiej prezentujące się ciało. Jest to możliwie, gdyż mikrofale powodują także skurcze włókien kolagenowych i stymulują produkcję nowego kolagenu;
  • STORZ – to zabieg z wykorzystaniem fal akustycznych. Pomaga on zwiększyć przepuszczalność błon adipocytów, dzięki czemu na zewnątrz uwalniane są substancje znajdujące się w komórkach tłuszczowych. Zmniejszają one wtedy swoje rozmiary, czego rezultatem jest wyszczuplona sylwetka. Zabieg ten poprawia też krążenie krwi, co podkręca metabolizm i pomaga skuteczniej zadbać o figurę.

Kiedy warto zastosować lipolizę iniekcyjną?

Jest to zabieg na twarz, podbródek, ale nie tylko. Można go wykorzystywać do modelowania sylwetki poprzez usuwanie miejscowych otłuszczeń – takich, których często nie sposób zredukować dietą czy ćwiczeniami. Lipoliza iniekcyjna Łódź przynosi doskonałe efekty, jeżeli jest stosowana również na plecach, udach, wewnętrznej stronie kolan.

Medycyna estetyczna ma wiele do zaoferowania tym, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Są to w większości nieinwazyjne, a zarazem bardzo skuteczne zabiegi, dzięki którym można cieszyć się wymarzoną sylwetką.