piątek, 30 grudzień 2022 15:17

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej w Polsce

DrSzczyt DrSzczyt pixabay

Operacje z zakresu chirurgii plastycznej już jakiś czas temu przestały być wstydliwym czy kłopotliwym tematem.

 

Świadomość na ich temat znacznie wzrasta. Są one także coraz lepiej dostępne, a także ich zakres zmienia się. Duży wpływ na wzrost zainteresowania nimi ma także to, że dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, stają się one coraz bardziej bezpieczne. Zobacz, jakie rodzaje operacji plastycznych są najpopularniejsze w Polsce.

Jakie są najczęściej wybierane zabiegi chirurgii plastycznej?

Chirurgia plastyczna oferuje szeroki zakres zabiegów i operacji, które pozwalają na korektę wyglądu. Obecnie do najczęściej wykonywanych operacji i zabiegów zalicza się przede wszystkim operacje biustu. Duży procent stanowią tutaj operacje powiększenia piersi, ale też niektóre panie decydują się najczęściej ze względów zdrowotnych na pomniejszenie biustu. Inne popularne zabiegi to m.in. korekcja nosa, korekta uszu czy liposukcja. Większa świadomość dotycząca operacji plastycznych, a także ich większe bezpieczeństwo powodują, że sporym zainteresowaniem cieszą się także zabiegi z zakresu ginekologii i urologii estetycznej.

Czym kierować się wybierając miejsce, w którym wykonana będzie operacja plastyczna?

Wybierając miejsce, w którym zostanie wykonany zabieg, warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim postawić na sprawdzone miejsce, które spełnia standardy bezpieczeństwa. Przykładem może być tu miejsce, jakie stworzył DrSzczyt. Zanim podejmie się ostateczną decyzję, warto sprawdzić, czy dane miejsce ma wszelkie wymagane certyfikaty i świadectwa, a jego pracownicy mają odpowiednie wykształcenie. Dobrze jest też dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w zakres ceny, jakie konsultacje są wykonywane i jak wygląda opieka okołooperacyjna związana z wykonanym zabiegiem czy operacją.

Jakie są najczęstsze przeciwwskazania do operacji plastycznych?

Jak to zostało wspomniane, obecnie zabiegi czy operacje plastyczne są coraz bezpieczniejsze. Jednak dalej istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonania. Przed zabiegiem lekarz w czasie konsultacji powinien o nich dokładnie poinformować. Przeciwwskazania przy poszczególnych operacjach mogą się różnić, jednak najczęściej wskazuje się na takie kwestie jak: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, problemy z krzepliwością krwi, przyjmowanie niektórych leków, a także choroby skóry. Wskazuje się także na alergie na leki czy preparaty, jakie mogą być wykorzystane w trakcie zabiegu.