poniedziałek, 24 sierpień 2020 17:13

Niezwykłe właściwości soli gorzkiej epsom

Sól epsom Sól epsom

Sól epsom, zwana solą gorzką jest siarczanem magnezu, nieorganicznym związkiem chemicznym. Jej nazwa została zaczerpnięta z nazwy angielskiego miasteczka, w którym w XVII wieku otrzymano po raz pierwszy ten związek. Stosowana doustnie oraz zewnętrznie, wykazuje wiele właściwości, cenionych w medycynie oraz kosmetologii, sprawdza się ponadto w przemyśle.

 

Właściwości soli epsom, pomocne w medycynie

Sól epsom, dzięki wysokiej zawartości siarki, może wpływać pozytywnie na pracę wielu układów. Z uwagi na swoje właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze stosowana jest w profilaktyce i leczeniu wielu układów, narządów. Opisane tutaj działanie detoksykujące, mające związek z zawartością siarki, pozwala stosować sól gorzką jako cenne źródło oczyszczające organizm z nagromadzonych toksyn. Stosowanie soli epsom pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi oraz prawidłowym funkcjonowaniu układu krążenia, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Sól epsom posiada słono – gorzki smak, a jej kształt białych bryłek sprawia, ze wyglądem przypomina sól spożywczą w postaci gruboziarnistej.

Sól epsom i jej wyjątkowe efekty stosowania w kosmetologii

Niezwykle właściwości soli epsom doceniane są przez osoby, preferujące skuteczne rozwiązania. Sól gorzka sama w sobie jest znakomitym sposobem na piękne włosy, zdrową, odżywioną i zrelaksowaną skórę. Zastosowanie soli epsom jako dodatek do kąpieli pozwala stworzyć solankową kąpiel, doskonałą po wysiłku fizycznym lub stresującym dniu. Jej wyjątkowe efekty utrzymują się na skórze nawet do dwunastu godzin. Pomocna jest również w walce z łupieżem oraz łamliwością włosów. Znakomicie oczyszcza skórę twarzy i włosy, przeciwdziała łojotokowi. Jako składnik balsamów, wspomaga gojenie się ran. Pomaga w odchudzaniu, likwiduje odczucie obolałych, ciężkich nóg po długim wysiłku fizycznym. Wspomaga regeneracje stawów, mięśni oraz wpływa korzystnie na proces odbudowy tkanki łącznej. Wpływa na szybkie gojenie się siniaków, łagodzi obrzęki. Sól gorzka epsom dostępna jest między innymi w internetowym sklepie https://www.izdrowiej.pl/.

Zróżnicowane właściwości soli epsom pozwalają stosować ją w wielu przypadkach, jednak osoby z chorobami nerek, kobiety w ciąży oraz karmiące powinny zachować ostrożność. Nadmierne przyswajanie soli epsom może doprowadzić do efektu przeczyszczającego. Biegunka, wymioty, nudności to objawy, które mogą wiązać się z nadmiarem soli gorzkiej w organizmie.