sobota, 25 lipiec 2020 13:49

Jak maskować łysienie?

włosy dopinane włosy dopinane

Łysienie to problem wielu osób. Jak się okazuje, przyczyn tego zjawiska może być wiele. Jedną z nich jest wiek. Inną zmiany hormonalne czy choroby. Również niektóre leki, zwłaszcza związane z terapią nowotworową, mogą powodować wypadanie włosów.

Czasami włosy odrastają, można je też przeszczepić. Jednak czas, który jest na to potrzebny, jest stosunkowo długi. Dlatego wiele osób decyduje się na maskowanie łysiny, niezależnie od jej podłoża. W jaki sposób można ukryć łysinę?

Łysienie nie tylko męski problem – jakie rozwiązania dla kobiet są polecane?

Zazwyczaj łysina kojarzona jest jako typowo męski problem. Jednak jak się okazuje, również wiele kobiet może cierpieć na ten problem. Wypadanie włosów w ich przypadku najczęściej wiąże się z genetyką, zmianami hormonalnymi czy chorobami. Przyczyną przerzedzenia się włosów, a nawet całkowitego wyłysienia może być także leczenie chorób nowotworowych. Panie chcące zamaskować łysinę mogą sięgnąć między innymi po włosy dopinane. Są one wykonywane z włosów naturalnych, syntetycznych lub mieszanych. Duża różnorodność produktów, sprawia, że można dobrać je idealnie do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Inną propozycją są tupety typu clip-in, które są pomocne, w sytuacji miejscowego łysienia.

Jak mężczyzna może ukryć łysinę?

U mężczyzn miejscowa łysina najczęściej występuje na linii czoła tzw. zakola lub na czubku głowy. Rozwiązania dostępne w sklepach z perukami, pozwalają na dobranie produktu, który idealnie zakryje łysinę. Na łyse miejsca na czubku głowy warto wybrać tak zwane toppery, czyli tupety tworzone specjalnie z myślą o tej lokalizacji. Dzięki specjalnej konstrukcji idealnie dopasowują się one do kształtu głowy. Inną ciekawą propozycją są klasyczne tupety typu clip in, które mocowane są do naturalnych włosów użytkownika. Podobnie jak w przypadku produktów dla kobiet, tak i te dostępne są w wielu wersjach – z włosów naturalnych, syntetycznych i mieszanych. Można też dobrać długość i kolor włosów, tak by tupet nie różnił się od włosów naturalnych osoby go noszącej.