wtorek, 10 maj 2022 08:19

Usługi rehabilitacyjne w Centrum Rehabilis w Katowicach

Centrum Rehabilis Centrum Rehabilis Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Rehabilitacja to proces mający na celu przywrócenie pełnej, choć bywa, że możliwe jest tylko częściowe, sprawności umożliwiającej swobodne funkcjonowanie w codziennym życiu.

Podobnie jak wiele innych usług medycznych rehabilitacja jest bardzo kompleksowym trybem leczenia, który rzadko kiedy obejmuje jedynie fizyczny aspekt powrotu do zdrowia, ale przeważnie również psychologiczny, który jest szczególnie istotny dla osób pozbawionych swojej sprawności w następstwie nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. 

Opieka rehabilitacyjna - na czym polega?

Opieka rehabilitacyjna obejmuje szereg działań umożliwiających powrót do standardowego trybu życia, w którym stan zdrowia nie wpływa negatywnie na prowadzenie kariery lub życia rodzinnego.

W ramach usług rehabilitacyjnych dostępny jest szereg różnych form leczenia - od rehabilitacji mającej na celu przywrócenie właściwej motoryki, poprzez rehabilitację wzroku, słuchu a nawet mowy. Rehabilitacja rozpoczyna się od diagnostyki i dokładnego wywiadu mającego na celu dopasowanie sposobu leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta natomiast kończy się w momencie, w którym pacjent odzyskuje sprawność pozwalającą mu cieszyć się życiem. Choć niezwykle ważna, świadczona przez wiele placówek medycznych, opieka rehabilitacyjna nie zawsze jest jednak dostępna dla osób mniej majętnych. Z tego powodu Centrum Rehabilis świadczy usługi rehabilitacyjne we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, który odciąża pacjentów i ich rodziny finansując leczenie

Rehabilitacja Katowice - NFZ i jego wymagania

Oferowana przez Centrum Rehabilis w mieście Katowice rehabilitacja może zostać sfinansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia jednak by skorzystać z tej możliwości trzeba spełnić jeden warunek - posiadać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub wyspecjalizowanej w określonej dziedzinie przychodni bądź poradni. Posiadanie skierowania pozwala każdemu ubezpieczonemu pacjentowi skorzystanie z rehabilitacji finansowanej przez NFZ. Centrum Rehabilis działa we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie rehabilitacji wzroku, słuchu, mowy a także motoryki - tak fizjoterapia na NFZ w Katowicach również jest możliwa. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze Centrum Rehabilis w Katowicach oferuje efektywne i dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta rehabilitacje. W Centrum Rehabilis działa nie tylko poradnia neurologiczna i reumatologiczna, ale również poradnie leczenia bólu oraz wad postawy. Ponadto Centrum Rehabilis umożliwia również skorzystanie z pomocy psychologów oraz psychoteraputów w poradni zdrowia psychicznego lub ośrodku środowiskowej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Leczenie oraz rehabilitacja w Centrum Rehabilis odbywa się w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że całodobowa obecność pacjenta w placówce nie jest niezbędna - osobom wymagającym opieki pielęgniarskiej ośrodek rehabilitacyjny Centrum Rehabilis oferuje ją długoterminowo.

Fizjoterapia Katowice - NFZ współpracuje z Centrum Rehabilis

W mieście Katowice fizjoterapia na NFZ może się odbyć w Centrum Rehabilis - jedynym warunkiem, podobnie jak w przypadku każdego leczenia finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, jest posiadanie odpowiedniego skierowania. Fizjoterapia na NFZ w Katowicach to kompleksowy zestaw działań mających na celu przywrócenie sprawności ruchowej oraz właściwej motoryki pacjentowi. W Centrum rehabilis fizjoterapia rozpoczyna się od dokładnego wywiadu, diagnostyki oraz ustalenia planu leczenia, który następnie jest wdrażany. Dzięki doświadczonej kadrze medycznej w Centrum Rehabilis w mieście Katowice fizjoterapia na NFZ jest sposobem pozwalającym odzyskanie sprawności w pełnym zakresie, na który pozwala stan zdrowia. Sprawdź usługi rehabilitacyjne oferowane przez Centrum Rehabilis na stronie https://centrumrehabilis.pl/ i ciesz się swoim zdrowiem!