czwartek, 15 grudzień 2022 15:17

W jaki sposób można otrzymać receptę online?

recepta online recepta online Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W przypadku wystąpienia choroby samodzielne próby leczenia się w domu zazwyczaj nie przynoszą oczekiwanych efektów, dlatego najlepiej od razu wybrać się do lekarza, którzy przepisze odpowiednie leki.

 Inaczej jest jednak w przypadku osób, które doskonale wiedzą, jakich leków potrzebują, ale nie mogą ich kupić bez recepty. W takich sytuacjach wizyta u lekarza jest nie tylko zbędna, ale też czasochłonna, szczególnie jeżeli ktoś musi specjalnie zwalniać się z pracy. Warto więc zacząć korzystać z nowoczesnego rozwiązania, jakim są recepty online.

  1. Do czego służy internetowe konto pacjenta?
  2. Czy recepty online są legalne?
  3. W jaki sposób można zrealizować recepty online?

Dzięki takiemu rozwiązaniu recepta może zostać wystawiona w ciągu zaledwie kilkunastu minut, a poprzedzająca jej wystawienie konsultacja lekarska przebiega w formie online. Pozwala to pacjentom szybko zdobyć potrzebne leki niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdują. Dodatkowo z usługi można skorzystać za niewielką opłatą, a jeżeli ktoś nie chce ponosić żadnych kosztów, może wybrać konsultację na NFZ.

Do czego służy internetowe konto pacjenta?

Każda recepta online jest zapisywana na internetowym koncie pacjenta, dzięki czemu wszystkie niezbędne informacje można zawsze znaleźć w jednym miejscu. IKP daje również możliwość łatwego udostępniania dokumentacji medycznej lekarzom i pielęgniarkom. Pozwala to sprawdzić, czy wcześniej przepisane leki mogą być wciąż stosowane. 

Czy recepty online są legalne?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje recepta online. Odpowiedź na to pytanie zależy tak naprawdę od tego, czy ktoś opłacił usługę, czy skorzystał z niej w ramach NFZ. Zarówno opcja płatna, jak i recepta online za darmo są w pełni legalne i można je zrealizować w dowolnej aptece. Nie należy więc obawiać się, czy recepta online jest legalna. W przypadku zasadności wystawienia recepty lekarz online niezwłocznie podejmie taką decyzję, aby pacjent jak najszybciej mógł otrzymać dany lek. Elektroniczna recepta jest więc ogromnym ułatwieniem, zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów oraz farmaceutów.

W jaki sposób można zrealizować recepty online?

Jeżeli zastanawiasz się, jak zrealizować receptę online lub potrzebujesz informacji na temat tego, ile jest ważna recepta online, niezbędne informacje znajdziesz w Internetowym Koncie Pacjenta. Elektroniczne recepty wystawione po konsultacji online można zrealizować w każdej aptece bezpośrednio z internetowego konta pacjenta. To sprawia, że e recepta nie wymaga rejestrowania się na dodatkowych stronach.