poniedziałek, 28 grudzień 2020 13:28

Naturalne szampony do włosów, jaki wybrać?

Szampony naturalne Szampony naturalne

Wybierając bezpieczne dla włosów i skóry głowy kosmetyki, warto zacząć od szamponów, stawiając na kosmetyki naturalne. Niektórzy wątpią, by było to konieczne, wszak szampon pozostaje na głowie tylko przez krótki czas, wobec czego wydaje się, że nie ma szansy ani pomóc, ani poważnie zaszkodzić.

Warto jednak wiedzieć, że chemiczne szampony mogą mocno wysuszać włosy i skórę głowy, podrażniać skalp, a nawet mieć działanie rakotwórcze.

 Mając na uwadze dobro, zdrowie, ale też kondycję włosów naszych Klientów, umieściliśmy w naszej ofercie szampony bez chemii, które świetnie nadają się dla wszystkich, którzy:

  • chcą zadbać o swoje włosy i skórę głowy za pomocą wysokiej jakości kosmetyków,
  • pragną przyczynić się do ochrony środowiska,
  • poszukują delikatnych, nieszkodliwych szamponów dla swych słabych włosów bądź do codziennego mycia.

Wybierając te produkty, można mieć pewność ich skutecznego działania. Mimo iż pozbawione są agresywnej chemii, są w stanie usunąć z włosów wszelkie zabrudzenia oraz tłuszcz, nawet w przypadku silnego przetłuszczania. Pozostawiają czyste, lśniące, sypkie i świeże włosy oraz świeżą skórę głowy, w dodatku bez podrażnień.

Naturalne szampony jako idealne uzupełnienie pielęgnacji

Szampony naturalne, jakie można znaleźć w naszej ofercie, nie tylko nie zawierają szkodliwej - dla człowieka i środowiska - chemii, ale też bogate są w cenne dla włosów składniki. Są to przede wszystkim wyciągi ziołowe o działaniu wzmacniającym, regulującym przetłuszczanie, przeciwdziałającym wypadaniu, a także nierzadko antybakteryjnym i przeciwświądowym. Stosując je, można poczuć komfort znacznie większy niż w przypadku szamponów chemicznych, które często podrażniają skórę głowy, wysuszają ją, powodują swędzenie i nierzadko przyczyniają się do powstawania uporczywego łupieżu.

Idealna pielęgnacja włosów

Ziołowe i oparte na innych naturalnych składnikach szampony przede wszystkim zaś są świetnym wyborem dla włosów - bez względu na ich stan i typ. Szczególnie jednak warto na nie postawić kiedy posiada się włosy zmęczone, zniszczone, słabe i wypadające - także z natury. Nieobciążane chemią, między innymi silikonami, zyskają siłę, cebulki będą lepiej natlenione, a skuteczne oczyszczenie zagwarantuje ich piękny wygląd i lekkość.

Mimo swej delikatności, produkty te zapewniają skuteczne oczyszczanie. Można to poznać po charakterystycznym "skrzypieniu" włosów. Poradzą sobie nawet ze zmyciem olejów i innych tłustych substancji stosowanych do pielęgnacji włosów i skóry głowy.