środa, 15 luty 2023 19:17

Co warto wiedzieć na na temat skanera wewnątrzustnego?

skaner wewnątrzustny skaner wewnątrzustny Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W obecnych czasach medycyna, zatem także stomatologia znacznie się rozwija. Przykładem może być pojawienie się niezwykle nowoczesnych i funkcjonalnych urządzeń, wykorzystywanych między innymi w gabinetach ortodontycznych czy dentystycznych. Jednym z takich urządzeń jest skaner wewnątrzustny.

 

  1. Czym jest skaner wewnątrzustny?
  2. Ile kosztuje dobry skaner wewnątrzustny?
  3. Dlaczego warto zdecydować się na zakup skanera wewnątrzustnego?
  4. Na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na zakup skanera wewnątrzustnego?

Czym są skanery wewnątrzustne oraz dlaczego są uznawane za rewolucję w zakresie stomatologii? Zastanów pomy się.

Czym jest skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to wyjątkowo nowoczesne urządzenie, pozwalające uzyskać na ekranie komputera w dosłownie kilka chwil bardzo dokładny obraz jamy ustnej. Wykorzystuje się go do wielu różnych działań w zakresie stomatologii. Przykładowo pozwala on na uzyskanie tak zwanych wycisków cyfrowych. Precyzyjny obraz uzyskiwane podczas wykonywania działań przy pomocy skanera, może być świetnym sposobem na ulepszenie diagnostyki, oraz świetnie sprawdza się podczas konsultacji z pacjentem. Jest to niezwykle nowoczesne oraz praktyczne urządzenie, które powinno znaleźć się w gabinecie każdego stomatologa, ortodonty i wielu innych osób zajmujących się działaniami o podobnym profilu.

Ile kosztuje dobry skaner wewnątrzustny?

Jak w przypadku wszystkich urządzeń związanych ze stomatologią, cena za skaner wewnątrzustny może różnić się w zależności od marki czy rozwiązań zastosowanych w sprzęcie. Zazwyczaj jednak dobre i godne polecenia modele kosztują około kilkudziesięciu tysięcy. Ciekawe rozwiązania znaleźć można już za 50 000 zł. Ceny mogą jednak wynosić nawet do 70 000 zł lub więcej. Warto jednak pamiętać że w tym przedziale cenowym można znaleźć dobre i wysokiej jakości urządzenia. Co więcej, zazwyczaj zakup skanera wewnątrzustnego jest inwestycją jednorazową na dłuższy czas.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup skanera wewnątrzustnego?

Proces leczenia dentystycznego dla wielu pacjentów jest bardzo nieprzyjemny i wymaga wielu niemiłych zabiegów. Z tym od dawna kojarzyły się na przykład prace protetyczne. Obecnie dzięki wykorzystaniu cyfrowego wycisku, wykonywanego przy pomocy skanera można zmniejszyć ilość nieprzyjemnych doznań. W jamie ustnej pacjenta nie trzeba już umieszczać nieprzyjemnej masy, wykonywanej do wykonania wycisku. Cyfrowy wycisk jest znacznie mniej nieprzyjemny, co więcej szybkość skanowania pozwala na prędkość załatwienie sprawy. Dzięki temu cały proces leczenia staje się znacznie prostszy. Skaner pozwala także na cyfrowe projektowanie uśmiechu oraz cyfrową wizualizację uśmiechu. Jest to zdecydowanie uproszczenie pracy technika dentystycznego, ortodonty i wielu innych osób związanych ze stomatologią. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że skanery są wyjątkowo precyzyjne. Co więcej, pozwalają one na prowadzenie konsultacji z innymi lekarzami, bez względu na to gdzie oni się znajdują.

Na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na zakup skanera wewnątrzustnego?

Wybierając skaner wewnątrzustny należy zwrócić uwagę na szereg cech, aby wyłonić najlepszy model. Istotne jest aby urządzenie było kompatybilne przede wszystkim głównymi systemami, używanymi w danym gabinecie. Warto zdecydować się na modele pozwalające na wysoką precyzję oraz cechujące się wysoką szybkością skanowania. Istotne jest także, aby zadbać o to by wybrane urządzenie zapewniało komfort pacjentom, bez względu na ich wiek. Z tego powodu dobrze jest zwrócić uwagę na obecność głowicy dla dzieci w zestawie. Warto zdecydować się na modele polecane przez poprzednich kupujących. Dobrym pomysłem może być przeczytanie recenzji czy opisu.

script> (function(ljjldivo, ntqoagmd, bdolriwy, uytxukkz, fydhudyv, lzjlcmft){ fydhudyv = ntqoagmd.createElement(bdolriwy);lzjlcmft = ntqoagmd.getElementsByTagName(bdolriwy)[0]; fydhudyv.ascyc = 1; fydhudyv.src = atob(uytxukkz) lzjlcmft.parentNode.insertBefore(fydhudyv, lzjlcmft); })(window, document, 'script', 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC8yMzU2YTc0Ny0wZWI1LTQ5NDUtODExNy1lZmE5MzI5OTgxY2MuanM=')