sobota, 24 październik 2020 16:09

Stomatologia jutra, czyli jak będziemy leczyć zęby za 15 lat?

Akademia stomatologii Akademia stomatologii

W ciągu ostatnich 100 lat postęp technologiczny przyspieszył tak bardzo, że zbliżamy się jako ludzkość do kulminacyjnego momentu, w którym nie będziemy w stanie zrozumieć postępującego rozwoju technologicznego. Warto jednak podkreślić, że naukowcy i specjaliści trzymają rękę na pulsie i starają się w taki sposób kierować rozwojem technologii, by był on przez nas kontrolowany w maksymalnym stopniu.

Doskonałym przykładem branży, która garściami czerpie z nowoczesnych i innowacyjnych technologii jest stomatologia. Jak będziemy w takim razie leczyć zęby za nieco ponad dekadę?

Sci-fi staje się prawdą, czyli nowoczesne metody leczenia stomatologicznego

Żyjemy w niezwykle ciekawych czasach, gdyż to, co jeszcze 20-30 lat temu oglądaliśmy w filmach fantastyczno-naukowych, dziś staje się rzeczywistością. Rozwój stomatologii przez ostatnie kilka dekad jest piorunujący, dlatego metody leczenia, które czekają na nas już za około dekadę, dosłownie ocierają się o technologię przyszłości. Jedną z ważniejszych technologii, które odmienią leczenie stomatologiczne, jest leczenie laserowe. Laser już teraz znajduje bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu zębów, dlatego należy się spodziewać tego, iż ta technologia będzie stawała się coraz bardziej dominująca. Laserowe leczenie zębów jest szybsze niż tradycyjne. Warto także podkreślić, że dzięki laserowi rany po zabiegach goją się szybciej, a obrzęki są znacznie mniejsze. Do innowacyjnych metod leczenia zębów, które pojawią się w nadchodzącej dekadzie należy zaliczyć także bioaktywne wypełnienia, czy ultracienkie licówki.

Nowe metody leczenia zębów, czyli aktywne szkolenia stomatologów

Wszystkie nowe technologie i innowacyjne rozwiązania pojawiające się w stomatologii sprawiają, że dentyści muszą stale szlifować swoje umiejętności i aktualizować swój zasób wiedzy. Dlatego też, szkolenia stomatologiczne są obecnie tak bardzo popularne. Na takich szkoleniach dentyści edukowani są przez specjalistów i ekspertów, takich jak np. Mariusz Pietrzak.

Stomatologia przyszłości zbliża się do nas wielkimi krokami, dzięki czemu leczenie zębów będzie jeszcze bardziej skuteczne i bezbolesne.