piątek, 16 październik 2020 08:56

Powiększanie ust - metody

Powiększanie ust Klinika Miracki Warszawa Powiększanie ust Klinika Miracki Warszawa

Pełne, kształtne i duże usta są jednym z największych atrybutów kobiecości. Wiele kobiet marzy o większych bądź bardziej proporcjonalnych ustach, zmagając się z nadmiernie wąskimi bądź zupełnie pozbawionymi symetrii warg. Wpływa to negatywnie na samoocenę kobiet, bardzo często bywa przyczyną kompleksów i złego samopoczucia.

Medycyna estetyczna daje nam jednak wiele możliwości - powiększenie ust wcale nie musi być inwazyjne czy bolesne. Jakie wyróżniamy metody powiększania ust? Sprawdź!

Spis treści:

  • Powiększanie ust - metody
  • Dla kogo jest zabieg powiększający usta?

Powiększanie ust - metody

Najmniej inwazyjną, najbezpieczniejszą i jednocześnie najpopularniejszą metodą powiększania ust jest użycie kwasu hialuronowego, a także własnego tłuszczu. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg trwający naprawdę krótko bo około 15-30 minut, jest bezbolesny, a to dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Zabieg jest najmniej inwazyjny, efekty więc nie są trwałe. Okres utrzymywania się rezultatu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami kwasu. Powiększanie ust kwasem polega na wstrzyknięciu wspomnianego kwasu. Można go podawać liniowo bądź z wykorzystaniem popularnej techniki mikro-droplet, która polega na podawaniu gęsto malutkich depozytów preparatu w obrębie ust. W trakcie jednej sesji można zastosować różne techniki, aby osiągnąć optymalny, pożądany przez pacjenta efekt. Powiększanie ust kwasem hialuronowym powoduje pojawienie się obrzęku bezpośrednio po zabiegu, jednak jest to naturalne i po kilku dniach powinno ustąpić. 

Powiększanie oraz modelowanie kształtu ust możliwe jest również dzięki własnej tkance tłuszczowej. Najlepszymi kandydatami do powiększania ust w ten sposób są te osoby, które posiadają bardzo wąskie usta bądź atrofię tkanek. Ten zabieg również jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z określonego miejsca oraz przeszczepieniu jej w okolicę ust. Wynik zabiegu jest z pewnością trwalszy niż zastosowanie kwasu hialuronowego, jednak zaleca się jego ponowne wykonanie po około 6 miesiącach. Wyżej opisano dwie najpopularniejsze metody powiększania ust, jednak możliwe jest jeszcze zastosowanie kolagenu oraz botoksu.

Dla kogo jest zabieg powiększający usta?

Powiększanie ust polecane jest nie tylko kobietom, ale również i mężczyznom, którzy z jakiegoś powodu nie są zadowoleni z wielkości, kolorytu bądź kształtu swoich ust. Wskazania do wykonania zabiegu to przede wszystkim:

  • asymetria warg, 
  • zbyt wąskie wargi, 
  • dysproporcje widoczne pomiędzy górną a dolną wargą, 
  • oznaki odwodnienia, np. utrata jędrności, 
  • chęć odbudowy czerwieni wargowej, 
  • chęć zmniejszenia widoczności rozmycia konturu warg, 
  • chęć odżywienia ust, 
  • brak objętości.

Zabieg powiększający usta pozwala na dokonanie delikatnej korekty wyglądu, która bezpośrednio wpływa na samopoczucie i samoocenę pacjentów. Pozwala odzyskać pewność siebie, a także zaakceptować swój wygląd i ciało. Pamiętajmy, że niektóre metody powiększania ust pozwalają nie tylko uwydatnić usa, ale także pozbyć się niektórych defektów w tym m.in. zmarszczek palacza.

Twoje usta są asymetryczne bądź zwyczajnie wąskie i chcesz je powiększyć? Powiększanie ust to jedna z usług znajdujących się w ofercie Kliniki Miracki Warszawa. Skontaktuj się ze specjalistą, poznaj szczegóły oraz metody, jakimi możesz powiększyć usta oraz umów się na wizytę!