piątek, 03 czerwiec 2022 15:58

Bachata - co warto wiedzieć o tym tańcu?

bachata Gdańsk bachata Gdańsk www.freepik.com

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, wszyscy obiecujemy sobie, że będziemy się więcej ruszać. Różnorodne dyscypliny sportowe sprawiają, że wiele osób decyduje się na bieganie bądź rower.

Często zapominamy, że istnieją inne formy aktywnego spędzania czasu, np. taniec. Warto przyjrzeć się bachacie. Czym jest i co warto niej wiedzieć? Podpowiadamy.

Czy warto uczęszczać na zajęcia taneczne? 

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest bachata, najpierw warto zaznajomić się z korzyściami, jakie niesie ze sobą taniec. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że jest to jedna z dyscyplin, która nie tylko angażuje do pracy wszystkie mięśnie, wysmukla sylwetkę, ale również sprawia ogrom radości i wznosi endorfiny na wyżyny możliwości.

Taniec redukuje stres, a więc jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które na co  dzień pracują pod presją czasu i w nerwowej atmosferze. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dać upust swoim emocjom i pozbyć się negatywnych myśli.  Zajęcia taneczne nie tylko pozwalają nam zredukować masę, ale dodatkowo obniżają ciśnienie krwi, usprawniają krążenie i zmniejszają ryzyko wystąpienia cukrzycy. Kolejnym ważnym elementem takiego rozwiązania jest kształtowanie samodyscypliny i kondycji. Oddając się tańcu, ćwiczymy wydolność, a nasze ruchy stają się znacznie bardziej precyzyjne. Ćwiczymy równowagę i budujemy pewność siebie. Zapisanie się na zajęcia taneczne jest również idealną okazją do tego, aby poznać nowych przyjaciół i dzielić z nimi miłość do pasji.

Czym jest bachata?

Bachata to styl tańca, ale również muzyka, która staje się bardzo popularna na całym świecie. Nie jest to wymagająca  forma taneczna, natomiast z pewnością taka, która wymaga pozbycia się zahamowań. Na pierwszy rzut oka może przypominać tańce latynoamerykańskie, natomiast bachata jest od nich znacznie bardziej sensualna.

Możemy śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że ten rodzaj tańca wymaga dużej świadomości swojego ciała, dlatego też, jeśli interesuje nas np. bachata Gdańsk, to musimy mieć świadomość tego, że jest to taniec związany z wielką otwartością na ludzi i pewnością siebie.

Bachata to ciekawy rodzaj tańca, ponieważ pozwala nam na dostosowanie tempa oraz techniki do naszych indywidualnych możliwości, dzięki czemu możemy zmysłowo wyrażać siebie, pozostając jednocześnie nogą w swojej strefie komfortu. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce przełamywać swoje bariery, zadbać o zdrowe ciało i dobre samopoczucie.