środa, 26 sierpień 2020 18:25

Noclegi nad morzem. Gdzie na plażę w Sopocie?

Noclegi w Sopocie Noclegi w Sopocie

Sopot słynie z festiwalu muzycznego w Operze Leśnej i drewnianego mola. Wyróżnia się bogatą infrastrukturą, dogodnymi noclegami nad morzem i interesującą historią, która odcisnęła swój ślad w miejskiej tkance. Warto jednocześnie pamiętać, że Sopot to również doskonałe miejsce na wypoczynek dla miłośników plażowania i morskich kąpieli. Co najważniejsze – wciąż można tu znaleźć wolne miejsca noclegowe!

 

Sopot pod względem infrastruktury turystycznej w niczym nie ustępuje Gdyni czy Gdańskowi. Od ponad 200 lat jest popularnym kurortem przyciągającym śmietankę towarzyską. Przez lata nazywano go nawet „Riwierą Północy”!

Na turystów odwiedzających Sopot czekają luksusowe hotele (na czele ze słynnym Hotelem Grand), kameralne pensjonaty oraz prywatne apartamenty nad morzem. Wiele z nich znajduje się zaledwie kilka kroków od piaszczystej plaży.

Sopocka plaża – do zwiedzania i do opalania się

Plaża rozciąga się na całej długości miasta (prawie 5 kilometrów). Jej powierzchnia to aż 26 hektarów. W najwęższym miejscu ma jedynie 15 metrów, za to w najszerszym – aż 110. Dzięki temu, mimo że w sezonie letnim jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców i turystów, są miejsca, gdzie zupełnie nie ma tłumów. Plaża jest bowiem wystarczająco rozległa, by pomieścić tysiące plażowiczów. Wejść na plażę w Sopocie jest ponad 40, można więc dostać się tu z niemal dowolnego punktu miasta!

Najbardziej oblegane są oczywiście okolice molo. Nic dziwnego, w końcu drewniana konstrukcja jest najbardziej rozpoznawalną atrakcją Sopotu. To najdłuższy obiekt tego typu w Europie – jego część spacerowa ma około 500 metrów. Pełni funkcję deptaka, mariny dla luksusowych jachtów i miejsca spotkań.

W pobliżu molo i centralnej części sopockiej plaży znajdują się też takie atrakcje jak:

  • Latarnia morska – tak naprawdę jest… kominem. Powstała jako element kotłowni zakładu balneologicznego. Od początku stanowiła jednak morski znak nawigacyjny, ponieważ na jej szczycie zamontowano źródło światła. Oficjalnie latarnia stała się latarnią dopiero w 1977 roku.
  • Bulwar Bohaterów Monte Cassino – potocznie jest nazywany Monciakiem. Znajdują się tu liczne lokale gastronomiczne, kluby, a także sceny teatralne. Charakterystycznym obiektem jest Krzywy Domek o nieregularnej, fantazyjnej bryle. W ciągu dnia Monciak pełni funkcję popularnego deptaka, natomiast wieczorami i w nocy odbywają się tu najbardziej huczne imprezy w mieście.

Plażowicze mogą też korzystać z szerokiej oferty wypożyczalni sprzętu wodnego i plażowego, a także zagrać w plażową siatkówkę i piłkę nożną na specjalnie wyznaczonych boiskach. Tuż za wydmami rozciąga się natomiast piękna trasa, dostosowana zarówno do potrzeb turystów pieszych, jak i rowerzystów.

Zobacz apartamenty Sopot i ciesz się wypoczynkiem nad polskim morzem. Wszystkie obiekty są w pełni dostosowane do aktualnych norm sanitarnych. Po każdym pobycie zostają poddane starannej dezynfekcji i wietrzeniu. Zadbano również o to, by obsługa odbywała się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i by zapewnić gościom dostęp do środków czystości.

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun&Snow.