poniedziałek, 14 luty 2022 15:17

Prześcieradło z gumką czy bez?

prześcieradła bez gumki prześcieradła bez gumki pixabay

Prześcieradło jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, które powinny się znaleźć na łóżku. To właśnie ono ma za zadanie zapewnić nam bezpieczny, a przede wszystkim higieniczny sen.

Jego rolą jest przede wszystkim chronienie naszej skóry przed kontaktem z roztoczami i ewentualnymi bakteriami, które znajdują się na powierzchni materaca. Niemniej jednak jego wybór wcale nie jest łatwy. Tak więc co będzie lepszym rozwiązaniem: prześcieradło z gumką, czy bez niej?

Prześcieradło bez gumki- domena tradycjonalistów

Tradycyjne prześcieradła bez gumki od wielu już lat zajmowały na naszych łóżkach szczególne miejsce. Występowały i nadal występują one w różnych kolorach i wzorach, a nawet jeśli kupimy je nieco za małe, to i tak będziemy mogli z niego korzystać. Niemniej jednak obecnie są one z rynku skutecznie wypierane przez nowsze modele, które przystosowane zostały do tego, by pozostawać na właściwym miejscu, przez całą noc. Nie ukrywajmy, że prześcieradła te choć z pewnością skutecznie zabezpieczały naszą skórę przed kontaktem z materacem, nigdy nie należały do najwygodniejszych. Częstym problemem tego prześcieradła było to, że nawet przy najmniejszym ruchu na łóżku, zwijało się ono i rolowało, a nawet po całej nocy, mogliśmy znaleźć je na podłodze. Co więcej, użytkownicy tradycyjnych prześcieradeł często mieli problem z ich odpowiednim ułożeniem tak, by ich powierzchnia była idealnie gładka. Tak więc, pomimo niewątpliwych zalet w postać dużej różnorodności wzorów i kolorów, prześcieradła te dostarczały nam również wiele problemów.

Prześcieradło z gumką- czas na innowacje

Okazuje się, że problem zsuwającego się w nocy prześcieradła został skutecznie rozwiązany, z momentem kiedy na rynku pojawiło się prześcieradło z gumką. Tak naprawdę, od tradycyjnych prześcieradeł odróżnia je tylko i wyłącznie gumka, która została wszyta na brzegach prześcieradła i odgrywa ona ogromną rolę. To właśnie dzięki niej można prześcieradło stabilnie zamocować zarówno na rogach materaca jak i po jego brzegach. Wówczas stanowi to swoistą gwarancję tego, że pozostanie ono na swoim miejscu przez całą noc, bez względu na to jak niespokojny i gwałtowny jest nasz sen. Tego typu prześcieradła również charakteryzują się mnogością wzorów i kolorów, więc z łatwością można dopasować je do każdego kompletu pościeli i każdej aranżacji, która już istnieje w sypialni. Z pewnością zapewni nam ono zdrowy i spokojny sen, który nie będzie przerywany żadnymi niedogodnościami. Warto je więc wypróbować w swojej sypialni.