poniedziałek, 27 maj 2024 16:10

Przyszłość fetyszy w dobie VR

Zamiast pielęgniarek i strażaków - elfy i kosmici Zamiast pielęgniarek i strażaków - elfy i kosmici fot: unsplash

Nowy raport ujawnia przyszłość fetyszy seksualnych, przewidując, że realistyczne elfy i kosmici zastąpią tradycyjne postacie, takie jak pielęgniarki i strażacy, dzięki rosnącej popularności wirtualnej rzeczywistości.

  1. Jakie przyszłe zmiany w fetyszach seksualnych przewiduje Tom Cheesewright?
  2. W jaki sposób wirtualna rzeczywistość wpłynie na nasze fantazje?
  3. Jakie możliwości otworzy rozwój technologii VR w kontekście seksualnym?
  4. Jakie różnice w zainteresowaniu seksem z robotami wykazała ankieta LELO?
  5. Jakie trendy obecne dziś mogą wpłynąć na nasze przyszłe życie miłosne i seksualne?

Wirtualna rzeczywistość zmienia fantazje

Marka zajmująca się zdrowiem seksualnym, LELO, współpracowała z futurologiem Tomem Cheesewrightem, aby przewidzieć przyszłość miłości, seksu i związków. Według Cheesewrighta, w miarę jak wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej powszechna, nasze fetysze będą się oddalać od tradycyjnych opcji, takich jak pielęgniarki i strażacy. Zamiast tego, Brytyjczycy będą fantazjować o realistycznych elfach i kosmitach.

"Użyłem zmodyfikowanego procesu planowania scenariuszy. Zaczynając od niektórych obecnych trendów, rozciągnąłem je na horyzont pięćdziesięcioletni i wyobraziłem sobie, jak może wyglądać świat w tym momencie, jeśli te trendy będą się utrzymywać, w nierówny sposób, jak to zwykle bywa z trendami." - wyjaśnia Tom Cheesewright w raporcie

Integracja technologii i nowe możliwości

Jednym z kluczowych przewidywań futurologa jest to, że Brytyjczycy będą uprawiać więcej seksu w wirtualnym środowisku.

"Kontynuacja integracji technologii w nasze codzienne życie sprawi, że większość naszych dni spędzimy w pół-cyfrowym środowisku, prawdopodobnie będzie to mieszana rzeczywistość, zawierająca cyfrowe obiekty, awatary i sztuczne inteligencje, które będą projekcją w naszych fizycznych otoczeniach za pomocą inteligentnych okularów lub soczewek." - Tom Cheesewright

Rozwój technologii VR stworzy "interesujące możliwości", dodaje Cheesewright.

"Do tej pory większość eksploracji wirtualnej rzeczywistości w kontekście seksualnym dotyczyła immersyjnej pornografii. Jednak integracja fizycznego i cyfrowego tworzy nowe możliwości." - Tom Cheesewright

VR pozwoli ludziom na przekształcanie swojego otoczenia w "ostateczną fantazję", z realistycznymi elfami i kosmitami jako jednymi z możliwości.

Zainteresowanie robotami

Raport LELO pojawił się niedługo po przeprowadzeniu ankiety, z której wynika, że co trzeci Brytyjczyk chciałby mieć intymny związek z robotem. W 2023 roku LELO przeprowadziło badanie wśród 4000 uczestników na temat ich doświadczeń i pragnień seksualnych. Wyniki ankiety ujawniły, że podczas gdy jedna trzecia Brytyjczyków chciałaby uprawiać seks z robotem, to wyniki te różniły się znacznie między płciami. Prawie połowa (43,9 procent) mężczyzn powiedziała, że byłaby na to gotowa, podczas gdy tylko 21 procent kobiet wyraziło takie zainteresowanie.

Przyszłość fetyszy seksualnych może wyglądać zupełnie inaczej niż dzisiaj. W miarę jak technologia VR i robotyka rozwijają się, nasze fantazje mogą stać się bardziej kreatywne i oparte na cyfrowych i nierzeczywistych postaciach. Jednak pozostaje pytanie, jak te zmiany wpłyną na nasze społeczeństwo i relacje międzyludzkie.

 

Źródło: Dailymail