poniedziałek, 07 grudzień 2020 16:32

Jak ubrać się na dyżur w szpitalu? Poradnik pielęgniarki

Strój pielęgniarki Strój pielęgniarki

Pielęgniarka wykonuje ważny zawód. Musi być ubrana elegancko i efektownie. Strój pielęgniarki to często biały, czysty fartuszek lub uniform złożony ze spodni i bluzy lub spódnicy i bluzy. Kolory od białego do czarnego począwszy, czyli cała paleta barw.

Popularne są niebieskie, zielone lub różowe ubrania. Najważniejsze, aby nie przylegały ściśle do ciała, dawały odpowiednią swobodę ruchów. Każda pani chce czuć się dobrze i nie mieć problemów w takich ubraniach. Ładne ciuszki są dobrze uszyte, mają kieszonki na podręczne rzeczy - kieszonki mogą być odkryte lub zapinane na zamek. Wygoda noszenia takich ubrań to podstawa - wiele osób docenia jakość w dobrej cenie. Solidne wykonanie jest ważne - na ubrania obowiązuje gwarancja. Noszenie takich ubrań to podstawa, a panie pielęgniarki muszą być dobrze ubrane - wygodnie, komfortowo oraz czysto. Po każdym dyżurze ubrania są prane i prasowane, schludny wygląd jest ważny.

Gdzie kupić ubrania?

W sklepach tradycyjnych oraz internetowych (takich jak medhoodie.pl) jest wiele ubrań dla pielęgniarek w różnych wzorach, fasonach oraz kolorach. Jakość to podstawa, a wygodne ubrania sprawdzają się przez rok, czasem dłużej. Kolory nie sa najważniejsze. Największe znaczenie ma dobór fasonu - obcisła mini to nie jest strój dla pielęgniarki. Sukienka powinna mieć długość do kolan. Jest to na pewno najlepszy wybór. Każda pani musi mieć co najmniej kilka zestawów z uwagi na pranie po każdym dyżurze. W szpitalu dobrze jest też mieć zapasowe ubranie w razie zaplamienia lub uszkodzenia. Takie są zasady. Do tego wygodne buty na płaskim obcasie, w których można pracować nawet kilkanaście godzin na dobę. 

Strój pielęgniarki musi być wygodny. Szpital to nie jest miejsce na rewię mody, lecz miejsce pracy i to odpowiedzialnej, której celem jest  ratowanie ludzkiego życia. Wygodna odzież to konieczność w pracy każdej pielęgniarki. Dzięki wygodnym ubraniom każdy czuje się doskonale w takim stroju i można odczuć komfort noszenia takiego ubrania. Pora wybrać sukienki oraz uniformy na cały rok, a co jakiś czas kupować nowe ubrania (gdy stare się wyeksploatują).