poniedziałek, 29 czerwiec 2020 11:05

Jakie rodzaje makijażu stosować?

Rodzaje makijażu Rodzaje makijażu

Stawiasz pierwsze kroki w makijażu? Temat dotyczy kobiet, które potrzebują nie tyle wskazówek, co porad dotyczących robienia makijażu. Codziennie patrząc w lustro zadajemy sobie pytanie jakich kosmetyków najlepiej użyć. Co najlepiej podkreśli naszą urodę? Proste rozwiązania, które przede wszystkim nie kosztują nas kroci i nie zajmują zbyt wiele czasu.

 

Dlaczego makijaż to wizytówka kobiet?

Nie od dziś wiemy jak istotne jest pierwsze wrażenie. Przede wszystkim wygląd zewnętrzny, pomimo częstych podkreśleń, że liczy się wnętrze, to oceniamy ludzi po pierwszych kilku sekundach. Tak też jest z naszą twarzą, bo to ona skupia oczy naszego rozmówcy. I choć kobiety mówią, iż malują się dla siebie, to kryje się za tym druga strona, wszyscy, którzy na nas spojrzą. Marilyn Monroe mówiła, że dla niej wyjście bez makijażu jest jak wyjście bez ubrania, czuje się wtedy naga. A każda z nas chce poczuć się pewnie, dlatego makijaż jest tak ważny, choćby miał oznaczać użycie lekkiego kremu BB i balsamu do ust. 

Pierwsza istotna rzecz, to wiedzieć jaki makijaż stosować i gdzie, poniżej podane są rodzaje makijaży:

  • makijaż dzienny – stosowany codziennie, jak nazwa wskazuje w ciągu dnia, gdy wybieramy się do pracy, na uczelnię, czy na spotkanie. Makijaż dzienny podkreśla lekko nasze oczy i usta stonowanym kolorem szminki, zakrywa niedoskonałości lekkim podkładem,
  • makijaż wieczorowy – stosowany na wyjścia wieczorem, może być wzmocnieniem makijażu dziennego za pomocą kredki do oczu z wyraźnym kolorem, eyelinerem czy też dodaniem różu na policzki. Z pewnością sprawdzi się mocny kolor pomadki na ustach,
  • makijaż okolicznościowy – to makijaże wykonywane na daną okoliczność, taką jak ślub, impreza urodzinowa, wyjście na publiczne wydarzenie,
  • makijaż ślubny – to makijaż przeznaczony dla panny młodej, który wykonywany jest w dniu ślubu, dopasowany do sukienki ślubnej. Najlepiej spróbować wykonać najpierw makijaż próbny.

Ważne jest, że nawet będąc cały dzień w domu, warto chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami takimi jak promieniowanie ultrafioletowe, UVA i UVB (słońce, ekran telewizora, komórki), a także przed roztoczami i bakteriami. Przy tym warto użyć kremu BB lub podkładu z filtrem.

Jak poradzić sobie, gdy nie mamy czasu ani ręki do makijażu?

Gdy prowadzimy aktywny tryb życia, przy tym chcemy zawsze nienagannie wyglądać, nie zabierając przy tym swojego cennego czasu, warto zdecydować się na makijaż permanentny. To rodzaj makijażu, który wykonuje kosmetyczka w salonie urody.

Na stronie https://jadoreinstytut.com/makijaz-permanentny/ możesz umówić się na konsultację i wizytę u kosmetyczki i wykonać ten zbawienny makijaż, aby czuć się pięknie każdego dnia od razu po wstaniu z łóżka. Makijaż permanentny dotyczy brwi, ust, powiek, a także wielu części ciała, które są niedoskonałe. Kosmetyczka wykonuje zabieg, który pozwala podkreślić naszą urodę na dłużej, co najmniej 3 tygodnie, bez potrzeby używania przez nas pędzelka.