środa, 28 wrzesień 2022 07:00

Kiedy warto zdecydować się na perukę syntetyczną?

sklep z perukami (Wigsss.com) sklep z perukami (Wigsss.com) pixabay

Obecnie na rynku istnieje wiele peruk do wyboru, zarówno tych natualnych jak i syntetycznych. A jeszcze trzeba zdecydować się co do modelu, długości i koloru włosów.

O ile model czy kolor wybierzemy na podstawie preferencji estetycznych, tego co nam się podoba i uważamy, że nam pasuje to musimy jeszcze podjąć decyzję - peruka naturalna czy sytetyczna? Poznanie różnic między perukami wykonanymi z naturalnych, ludzkich włosów a tymi zrobionymi z włókien sytetycznych jest dobrym punktem wyjścia do podjęcia decyzji.

Czym są peruki syntetyczne?

W przeciwieństwie do ludzkich włosów, we włosach syntetycznych nie ma keratyny. Wytworzone przez człowieka polimery używane do tworzenia włosów syntetycznych są często łączone z tworzywami sztucznymi. Pytając, z czego wykonane są włosy syntetyczne należy mieć świadomość, że istnieją różne rodzaje tworzyw sztucznych, z których można zrobić włosy syntetyczne np. pcv, Akrylonitryl, silikon czy jedwab. 

 Dobry sklep z perukami (Wigsss.com) ma bogaty asortyment wysokiej jakości sztucznych peruk, które są miłe w dotyku i wyglądają bardzo naturalnie. Dzięki postępowi technologicznemu w ostatnich latach włosy syntetyczne przeszły długą drogę. W niektórych przypadkach trudno jest odróżnić – gęstość i tekstura są takie, że przypominają ludzki włos. 

Jakie są zalety peruk wykonanych z syntetycznych włosów? 

Cena

Peruki syntetyczne są zdecydowanie tańsze od tych naturalnych. Biorąc pod uwagę ich trwałość i łatwość pielęgnacji, mogą być bardziej opłacalne. Dodatkowo nie każdy może sobie pozwolić na zakup peruki za kilka tysięcy złotych, nawet jeśli jej potrzebuje. Opcja peruki syntetycznej za niższą cenę może okazać się jedną z lepszych.

Łatwiej wymienić na inną jeśli zmienimy zdanie 

Ponieważ sztuczne peruki nie są bardzo drogie można kupić dwie lub wymienić tą która już nam się znudziła na inną. Ponieważ nie mają aż tak dobrej żywotności jak peruki naturalne i tak po pewnym czasie należy je wymienić na nowe jeśli zależy nam na nienagannym wyglądzie.

Włosy syntetyczne bardzo przypominają naturalne, ludzkie włosy

Z powodu postępu technologicznego obecnie dostępne peruki z włosów syntetycznych nie przypominają już tych wyglądających jak u lalki Barbie. Włókna są tak projektowane i dobierane, aby całość wyglądała jak najbardziej realistycznie.  

Sztuczne peruki mają więcej kolorów do wyboru i są one żywsze

Peruki syntetyczne mogą być stworzone w każdym, dowolny kolorze. Dają więcej opcji do wyboru. Poza tym kolory są bardziej nasycone i nie rozjaśniają się z czasem. 

Niezależnie od pogody fryzura nie ulega żadnej zmianie

Włosy syntetyczne zachowują swój kształt, gładkość i wygląd niezależnie od pogody. Nie ważne czy pada deszcz czy też śnieg. Nawet przy dużej wilgotności te włosy się nie spuszą. Idealna fryzura gwarantowana.