czwartek, 18 sierpień 2022 17:11

Czy po depilacji laserowej można się opalać?

Depilacja laserowa Depilacja laserowa Wellclinic

Depilacja laserowa to bardzo wygodny zabieg, najchętniej wykonywany przed lub w trakcie sezonu letniego.

Szybko odrastające włoski w obszarach takich jak łydki, bikini czy pachy mają wrażliwą skórę, a golenie maszynką podczas wakacji najczęściej kończy się nieestetycznymi krostkami na ciele. Podrażnień można uniknąć właśnie dzięki depilacji laserowej, co jest główną zaletą tego zabiegu. Oprócz tego, wiązka lasera spowalnia wzrost włosów - osoby decydujące się na zabieg mogą cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Zabieg depilacji wykonywany w profesjonalnej klinice to duża oszczędność czasu, a efekt wizualny jest znacznie lepszy, niż w przypadku depilacji wykonywanej w zaciszu domowym. Przed wykonaniem zabiegu warto znać jego przeciwwskazania, by nie narazić skóry schorzenia.

Opalanie się przed depilacją laserową

Depilacja laserowa jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna, jednak ma swoje określone wymagania. Nie wolno opalać jej bezpośrednio przed i po zabiegu. Zignorowanie zalecenia może skończyć się przebarwieniami na skórze. Dlaczego? Seria zabiegów niszczy komórki macierzyste włosa. Opalona skóra nie przepuszcza lasera, dlatego opalanie się przed zabiegiem może całkowicie zniszczyć jego efekt. Oprócz tego, wystawianie ciała na słońce sprawia, że skóra jest bardziej wrażliwa. Poddanie jej do zabiegu pogłębia ten efekt i może doprowadzić do silnego podrażnienia naskórka.

Opalanie się po depilacji laserowej

Opalanie się bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej jest równie szkodliwe, jak wystawienie na słońce przed wykonaniem depilacji. Zarówno światło sztuczne jak i słoneczne może pogłębić lekkie podrażnienia skóry i narazić nas na dyskomfort. Konsekwencje są zależne od indywidualnych skłonności każdego z pacjentów. Niektórzy mogą wystawić skórę na słońce bez większych komplikacji, a inni mogą doprowadzić do widocznych przebarwień. Nie oznacza to, że po depilacji nie wolno nam wychodzić z domu. Jednak koniecznym krokiem jest zaopatrzenie się w kremy przeciwsłoneczne z najwyższym stężeniem filtrów (czyli np. 50 SPF).

Kiedy można się opalać po depilacji laserowej?

Optymalne granice czasowe na opalanie przy zabiegu depilacji laserowej to do 2 tygodni przed  zabiegiem i do 2 tygodni po zabiegu. Miesiąc bez opalania pomoże nam zachować maksymalne bezpieczeństwo zabiegu, a także jego właściwie rezultaty. Na ten czas warto odstawić także kremy samoopalające oraz wizyty solarium.

Jaki laser jest najbezpieczniejszy dla skóry w wakacje?

Jednym z najlepszych laserów na rynku medycyny estetycznej jest Prime 3D. Korzysta z niego warszawski gabinet Wellclinic, znany z doboru najwyższej jakości sprzętu. Prime 3D to gwarancja bezpieczeństwa - posiada najważniejsze certyfikaty oraz jest przebadany przez liczne badania kliniczne. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzami, którzy pracują w Wellclinic - wszelkie przeciwwskazania są wykluczane jeszcze przed zabiegiem, a porady względem pielęgnacji skóry przed i po depilacji standardowo przekazuje się wraz z zapisem. Depilacja laserowa nie bez powodu jest popularną metodą redukcji włosów na ciele. Mimo ograniczeń względem opalania, to zabieg bezpieczny i stworzony, by działać na korzyść pacjentów.